سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر در آینه مهر؛

‏۴۳ اثر گرافیكی به جشنواره هنرهای تجسمی فجر راه یافتند

‏۴۳ اثر گرافیكی به جشنواره هنرهای تجسمی فجر راه یافتند بیژن صیفوری داور رشته گرافیک جشنواره تجسمی فجر از راه یافتن 43 اثر برای حضور در این بخش جشنواره هنرهای تجسمی فجر آگاهی داد.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بیژن صیفوری که با همراهی علی خورشیدپور و ایمان صفایی داوری این دوره از آثار رشته گرافیک جشنواره تجسمی فجر را به عهده داشتند ‏در خصوص نتیجه نهایی داوری و آثار راه یافته به جشنواره تجسمی فجر اظهار داشت: در بخش ‏‏گرافیک ‏۸۷۱ اثر از ۳۵۱ هنرمند ‏ در ‏جشنواره شرکت کرده بودند که در نهایت ۴۳ اثر به جشنواره راه یافتند.
وی درباب کیفیت آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نیز بیان کرد: کیفیت آثار ارسالی بسیار متفاوت بودند بطوریکه در بین آنها از آثاری با کیفیت متوسط تا آثاری حرفه ای تر به چشم می خورد اما تلاش داوران معطوف به این بود که بهترین پوسترها انتخاب شوند و می توان اظهار داشت که کیفیت آثار انتخاب شده در حد قابل قبول است. تعداد زیادی از پوسترها دارای مضامین فرهنگی و اجتماعی بودند.
صیفوری در مورد معیار داوری آثار نیز اظهار داشت: معیارهای داوری عبارت بودند از توجه به کیفیت چیدمان، جسارت و نوآوری در ایده و تکنیک و همین طور در نظر گرفتن مساله انجام وظایف ذاتی پوستر بعنوان یک رسانه به نحوی که بتواند در جلب توجه مخاطب و انتقال اطلاعات به وی موفق عمل کند.
وی درباره اینکه کارکرد جشنواره تجسمی فجر را چطور ارزیابی می کنید؟ نیز اظهار نمود: جشنواره هنرهای تجسمی فجر فرصت مناسبی است برای هنرمندان که تازه ترین آثار خودرا ارائه و از این طریق تازه ترین دستاوردهای هنرمندانه خودرا به معرض نمایش بگذارند و بدین ترتیب با آگاهی و اطلاع هنرمندان از پیشرفت های یکدیگر، جهت ارتقا توانمندی های هنری خود تشویق شده و تلاش کنند.
این عضو شورای داوری جشنواره تجسمی فجر درباره کوشش برای ایجاد گفتگو بین هنرها که یکی از محورهای این جشنواره است، نیز اظهار داشت: من معتقدم هر یک از هنرهای تجسمی فی نفسه دارای ارزش های منحصر به خود است.
سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن ۹۹ در مرکز فرهنگی و هنری صبا برگزار ‏‏می شود.‏

1399/10/30
00:07:39
0.0 / 5
1661
تگهای خبر: پوستر , جشنواره , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر