اجرای سیاستهای جمعیتی در كتاب های درسی

اجرای سیاستهای جمعیتی در كتاب های درسی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی روند اجرای سیاست های جمعیتی در کتاب های درسی را تبیین کرد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، حسن ملکی اظهار داشت: توجه به مسائل اساسی جامعه یکی از رسالت های برنامه درسی است. چگونه می توان از مسائل اساسی آگاه شد؟ یکی از طریق ها تحلیل و تبیین هایی است که از جانب رهبران جامعه طرح می شود. همینطور از پژوهش های انجام یافته و از مقالات انتقادی که برخی صاحب نظران می نویسند و انتشار می دهند هم می توان به مسائل دست یافت.
وی ادامه داد: در سالهای گذشته از جانب مدیران جامعه نتایج منفی افزایش جمعیت اخطار داده شد و همه دستگاههای کشور ازجمله در برنامه های درسی برای حل این مشکل چاره هایی اندیشیده شد. حالا هم به علت حرکت جمعیت به سمت پیری نتایج منفی پیری جمعیت تذکر داده می شود. برنامه درسی از یک جهت سرباز نرم افزاری حاکمیت است و باید به اجرای سیاست ها توجه جدی کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد: هم اکنون در بعضی کتاب های درسی ازجمله مطالعات اجتماعی، زبان فارسی، مطالب نسبتاً مفیدی آموزش داده می شود اما در فرایند برنامه ریزی درسی تحولی بنا داریم به مبحث جمعیت بعنوان یک مقوله بین رشته ای بنگریم و از جهات گوناگون بررسی نماییم. مبحث جمعیت ماهیتاً به چند رشته و چند برنامه درسی ارتباط پیدا می کند. با این رویکرد دانش آموزان را با ابعاد مختلف این مورد آگاه خواهیم ساخت و یک بینش یکپارچه به وجود خواهیم آورد.
منبع:

1399/10/19
00:00:06
0.0 / 5
1075
تگهای خبر: آموزش , اجرا , پژوهش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر