معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

محاسبات ذهنی جزو آموزش و پرورش رسمی هیچ كشوری نیست

محاسبات ذهنی جزو آموزش و پرورش رسمی هیچ كشوری نیست به گزارش كنكور هنر لرستان معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش می گوید: محاسبات ذهنی جزو آموزش و پرورش رسمی هیچ كشوری نیست.


رضوان حکیم زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره رغبت والدین به حضور فرزندان در کلاس های محاسبات ذهنی و چرتکه اظهار نمود: امروزه که ماشین های پیشرفته می توانند پیچیده ترین محاسبات ریاضی را در کسری از زمان انجام بدهند چه خاصیتی دارد که ذهن یک دانش آموز و کودک معصوم را درگیر نماییم.
وی افزود: حل عملیات پیچیده ریاضی به صورت ذهنی آن هم در سنین کم به هیچ وجه سفارش نمی گردد.
حکیم زاده اشاره کرد: این برنامه ها جزو آموزش و پرورش رسمی هیچ کشوری نیست خصوصاً نظام های آموزشی پیشرو در دنیا چونکه آنها اصلًا بحث رقابت ندارند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: بر این اساس آزمون های محاسبات ذهنی، مسابقات ریاضی، چرتکه و کانگورو که فقط روی تقویت قوای ذهنی تمرکز کرده و تربیت در آن مغفول بوده را غیرقانونی و ممنوع اعلام کردیم.
وی به خانواده های ایرانی برای ارتقای تیزهوشی و رشد آموزشی فرزندانشان پیشنهاد کرد که بوسیله جشنواره های جابر این امکان وجود دارد، جشنواره مهارت و خلاقیت هم برگزار می گردد که یک فضای بسیار مناسب برای بروز چنین استعدهایی در میان بچه ها است و جشنواره خوارزمی نیز برای دوره های متوسطه برگزار می گردد.
منبع:

1399/09/12
23:18:30
5.0 / 5
1264
تگهای خبر: جشنواره , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر