استفاده شاد از پهنای باند ۳۲۸ گیگابیت بر ثانیه دركشور

استفاده شاد از پهنای باند ۳۲۸ گیگابیت بر ثانیه دركشور به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش و پرورش از استفاده شبكه شاد از پهنای باند 328 گیگابیت بر ثانیه كشور آگاهی داد و اظهار داشت: 600 هزار ارتباط زنده در شبكه شاد برقرارشده است.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و در جمع خبرنگاران از ارائه گزارشی درباب کارهای شبکه شاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی آگاهی داد و اظهار نمود: در این نشست مراحل رشد و توسعه شبکه شاد نمایش داده شد و اعضای شورا با کارکردهای شبکه آموزش دانش آموز(شاد) آشنا شدند.

وی اضافه کرد: با پدیده ای روبه رو شدیم که نظام آموزشی را در مخاطره قرارداد. زمانی که امکان حضور دانش آموزان در مدرسه نبود، ناگزیر به ارائه راهکاری بودیم. پس «شاد» یک مولود شش ماهه است که توانسته به بزرگ ترین نرم افزار و سکویی که ارائه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات را انجام می دهد، تبدیل گردد.

حاجی میرزایی اشاره کرد: بیش از ۱۲ میلیون نفر از دانش آموزان و ۷۰۰ هزار معلم و ۱۰۰ هزار مدیر در شبکه شاد فعال می باشند و رکورد استفاده هم زمان بیش از ۳۲۸ گیگا بیت بر ثانیه را پشت سر گذاشتیم و۶۰۰ هزار ارتباط زنده داشتیم.

وی افزود: حضور هم زمان بیش از دو میلیون نفر را در شبکه شاد داشتیم و بطور متوسط ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در روز حداقل یک ساعت و ۵ دقیقه در شاد فعال می باشند و این اعداد بسیار بزرگی است.

وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: طبیعتاً بعضی از مناطق و یا مدارس با مشکلاتی روبه رو هستند اما همه کسانی که از شاد استفاده می نمایند، می دانند که هر هفته نسبت به هفته قبل اشکالات شاد کمتر می شود و تیم های ورزیده، متعهد و مصممی درصدد حل این مشکلات هستند. امیدوارم این شبکه بستر مناسبی برای ارائه خدمات آموزشی باشد.

وی افزود: عده ای به سبب عدم امکانات ازجمله نداشتن تبلت و گوشی هوشمند به شبکه شاد دسترسی ندارند و یا در منطقه ای زندگی می کنند که ممکنست اینترنت نداشته باشند. جای نگرانی در این خصوص نیست چون آموزش های ما بوسیله تلویزیون ارائه می شود و آموزش های تلویزیونی دقیقا مطابق برنامه زمان بندی مدارس دروس و بطور کامل ارائه می شوند. مدیران نیز اوضاع را کنترل می کنند و با دانش آموزان در تماس هستند و رفع اشکال می کنند.

این عضو کابینه تدبیر و امید در ادامه اظهار نمود: امیدوارم سال تحصیلی متفاوت امسال را باکیفیت خوب و با کمترین لطمه پشت سر بگذاریم.

وی افزود: معتقدیم آموزش حضوری نباید تعطیل شود. می توانیم دانش آموزان را گروه بندی نماییم و با رعایت فاصله اجتماعی در مدرسه حضور یابند و ارتباط حضوری داشته باشند و این برای همه ما بهتر است. از ستاد ملی کرونا خواستیم دراین زمینه کمک نماید. مناطقی داریم که آمار دانش آموزانش خیلی کم است مانند مناطق روستایی و عشایری و حدود ۳۵ درصد مدارس ما آمار دانش آموزی آنها زیر۵۰ نفر است بدین سبب اینگونه مدارس بدون مشکل می توانند به کارآموزشی خود ادامه دهند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: از دستورالعمل های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تبعیت می نماییم اما پیشنهاد، تاکید و درخواست ما این است که مجال داشته باشیم در مناطقی که امکان پذیر است آموزش را به صورت حضوری ارائه دهیم. این کار برای دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی فوق العاده اهمیت دارد و آنها باید در هفته حداقل یک تا دو روز را حتی با خانواده در مدرسه حضور یابند تا اطمینان حاصل نماییم که کار آموزش به خوبی انجام می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش وی اشاره کرد: این مساله جزو طراحی ها و برنامه های ما است و پیش بینی شده که دانش آموزان پایه اول حتما به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل ها در مدرسه باشند بدین سبب به محض اینکه ستاد مقابله با کرونا این مجوز را به ما بدهد، بطور قطع این کار را انجام خواهیم داد.

منبع:

1399/08/27
21:05:12
5.0 / 5
1425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر