ما به التفاوت افزایش ۱۵ درصدی حقوق مددجویان واریز شد

ما به التفاوت افزایش ۱۵ درصدی حقوق مددجویان واریز شد به گزارش كنكور هنر رئیس سازمان بهزیستی كشور از فروش حدود 400 هزار قطعه از پازل همدلی آگاهی داد و اظهار داشت: تا حالا بیش از 12 هزار نفر در این پازل مشاركت داشتند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، دکتر وحید قبادی دانا در بازدیدی از روند انجام کار پازل همدلی اظهار نمود: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انجام مواسات، تعاون و احسان برای مردمی که در اثر کرونا گرفتار مشکل شدند، پویش بزرگ ایران همدل در سطح کشور با همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف شکل گرفت.
وی افزود: همین طور فعالیتی با عنوان پازل همدلی شروع شد، این پازل ۶۰۰ هزار قطعه از پازل ایران اسلامی است که بر روی قطعات مفاخر هر استان نقش بسته شده است؛ این قطعات در سامانه ای جهت مشارکت مردم به فروش می رسد؛ یعنی هر قطعه ۱۰ هزار تومان است و در آخر پویش ۶ میلیارد تومان کمک مردمی برای ۶۰ هزار کودکی که تحت پوشش بهزیستی و نیازمند نوشت افزار هستند را خواهیم داشت.
رئیس سازمان بهزیستی به اشاره به اینکه با این کار بزرگترین پازل در گینس به ثبت می رسد، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۴۰۰ هزار قطعه فروخته شده است.
بگفته وی، این اقدام خلاقانه توسط حوزه مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با همکاری انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور، پیک تحریر، خیریه نیک گامان جمشید و جمعیت طلوع بی نشانها انجام شده است.
وی با اعلان اینکه اقلام نوشت افزار توسط کارخانجات تولید داخل آماده شده است، اظهار داشت: در این کار خیر تعداد زیادی از مردم شرکت کردند؛ تا حالا بیش از ۱۲ هزار نفر در این پازل مشارکت داشتند که نام آنها در این پازل که بزرگترین پازلی است که در دنیا ثبت می شود منعکس و ثبت خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی همین طور از خانواده ها دعوت کرد تا به سامانه مراجعه کنند و هر قطعه پازل را به مبلغ ۱۰ هزار تومان خریداری کنند.
قبادی دانا در ادامه درباره قیمت کوله ها بیان کرد: قیمت تمام شده این کوله (با قیمت کارخانه و نوشت افزار و تولیدی کیف هایی که توسط معتادان بهبودیافته انجام شده) حدود ۱۰۰ هزار تومان است که قیمت اصلی آن بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است. این کوله ها با اقلام نوشت افزار درجه یک ایرانی تکمیل می شود.
رئیس سازمان بهزیستی اشاره کرد: نخستین کوله به صورت نمادین تکمیل شده است تا در نقاط مختلف کشور توزیع شود.
قبادی دانا در ادامه درباره افزایش مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: در رابطه با افزایش ۱۵ درصدی مبلغ مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد که از مردادماه اعمال شده بود، این افزایش مستمری چهار ماه معوقه داشت که در زمان میلاد پربرکت پیامبر اکرم و امام صادق (ع) این مبلغ مابه التفاوت بر روی کارت بانکی همه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد شارژ شد.
وی اضافه کرد: البته مبلغ زیاد نیست، اما تعهد ما بوده که این افزایش ۱۵ درصد را در مستمری مددجویان داشته باشیم که تا حدود ۲۴۰ هزار تومان برای خانواده های ۴ و ۵ نفره است که این ما به التفاوت عقب مانده از مبلغ ۱۵ درصد افزایشی است که در چهار ماه اول بوده و اعمال شد. بنابراین خیال مان راحت شد که امسال توانستیم مبلغ مستمری را نسبت به سال قبل مانند حقوق کارکنان دولت افزایش دهیم، البته این مبلغ، مبلغ کمی است و طبق قانون باید این مبلغ افزایش یابد و طبق ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه به ۲۰ درصد حداقل دستمزد در هر سال برسد که امید است با تامین اعتباری که صورت می گیرد و با حمایت های سازمان برنامه و بودجه و هدفمندی یارانه ها این کار صورت گیرد.




منبع:

1399/08/16
13:54:36
5.0 / 5
1572
تگهای خبر: دستگاه , ساز , شركت , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر