نشانه های سلامت روان در نوجوانان

نشانه های سلامت روان در نوجوانان یك كارشناس و مشاور تربیتی مدارس تهران نشانه های سلامت روان در نوجوانان از دیدگاه علم مشاوره را تشریح نمود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، فاطمه عطار خامنه ای فرهنگی و کارشناس مشاور تربیتی مدارس تهران در آغاز هفته بهداشت و سلامت روان با حضور در مجله خبری، تصویری و تحلیلی نگاه در پاسخ به این سوال که نشانه های بهداشت و سلامت روان در فرزندانمان چیست و چگونه می توانیم از خطراتی که در این عرصه فرزند نوجوانمان را تهدید می کند، محافظت نماییم، اظهار نمود: دوره نوجوانی معمولاً با تغییرات بسیار زیادی به همراه می باشد، فرزندانمان وارد دوره بلوغ می شوند و در حیطه های مختلف رفتاری، روحی، روانی، جسمی، عاطفی و اجتماعی دستخوش تغییر می شوند. ازآنجا که هدایت مؤثر نوجوانان در این زمان، تنها با آگاهی والدین از مبحث امکان پذیر است، شناخت این تغییرات برای والدین بسیار بااهمیت است.
عطار با اشاره به اینکه در دوره نوجوانی گروه همسالان برای فرزندانمان بسیار اهمیت پیدا خواهند کرد، اظهار داشت: بچه ها با آغاز نوجوانی توانمندی های خویش را می شناسند و درصدد هستند که آنها را در زندگی به کار ببندند. ازاین رو ضروریست که اولیا به مراحل رشد، متناسب بازمان فعلی شناخت بیشتری داشته باشند و ضمن توجه به تفاوت های فردی نوجوان، آنها را در راه رشد هدایت کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی افزود: اگر در مواردی والدین احساس کردند که فرزند نوجوانشان ازلحاظ رفتاری نسبت به قبل تغییرات مشهودی دارد، باید آنرا جدی گرفته و از متخصصان حوزه سلامت و روان و مشاوران در این حوزه کمک بگیرند. سفارش ما این است که هیچ وقت حل این موضوعات را شامل مرور زمان نکنند.1399/07/30
14:24:18
5.0 / 5
1782
تگهای خبر: تخصص , تصویر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر