بهار آینده انجام می شود؛

برگزاری نمایشگاه آثار هنری كیارستمی و مرور فیلم های وی در پاریس

برگزاری نمایشگاه آثار هنری كیارستمی و مرور فیلم های وی در پاریس رئیس كمپانی MK2 فرانسه اعلام نمود سال آینده نمایشگاهی از آثار عباس كیارستمی را در فضایی به وسعت هزار مترمربع همراه با مروری بر آثار وی ارائه می كند.به گزارش کنکور هنر به نقل از ورایتی، ناتانائل کارمیتس اعلام نمود برنامه های بزرگی برای گرامیداشت میراث سینمایی دارد که یکی از آنها برگزاری نمایشگاهی از آثار کیارستمی و مرور آثار وی است.
MK2 که یک کمپانی فیلم خانوادگی فرانسوی و مالک یک زنجیره سینمایی در پاریس و اسپانیا است برنامه های مختلفی برای آینده دارد که مروری بر آثار کلاسیک از چارلی چاپلین تا کلود شابرول و عباس کیارستمی همچون آنها است.
این آثار بخشی از کتابخانه ای مشتمل بر ۶۰۰ فیلم است که به قول ناتانائل کارمیتس در معرض دید عموم قرار می گیرد.
وی که به دعوت تیری فرمو رئیس جشنواره فیلم کن و مدیر جشنواره لومیر در لیون مستر کلاسی برگزار کرده بود روز گذشته سه شنبه بعنوان میهمان ویژه این جشنواره این سخنان را ادا کرد.
در زمانه ای که سینماداران فرانسه نگران اکران نشدن فیلم های آمریکایی و از دست رفتن مخاطبان خود هستند، وی تصریح کرد که وقتش رسیده از سینمای آمریکا فاصله گرفته شود و فرانسوی ها به سینمای اروپا بیشتر توجه نشان دهند.
دو برنامه مهم این کمپانی در این حوزه بازسازی و نمایش ۵ فیلم کلود شابرول در ۲۵ نوامبر سال جاری و هم اکران آثار عباس کیارستمی است که مقرر است آوریل ۲۰۲۱ در مرکز پمپیدو پاریس به نمایش درآید.
علاوه بر این برنامه ای هم برای گرامیداشت صدمین سال ساخته شدن فیلم «بچه» چارلی چاپلین در نظر گرفته شده است.
کارمیتس تصریح کرد که قصد دارند تا به سمت سینمایی بروند که بعنوان میراث بشری اهمیت دارد و این یک استراتژی فراتر از کسب و کار و تجارت است. وی افزود با کتاب خانه سینمایی ما که شامل آثار چاپلین، تروفو، لینچ، شابرول و کیارستمی می شود ما می خواهیم این میراث را با دیگران به اشتراک بگذاریم.
نمایش ۵ فیلم کلود شابرول که بعنوان هیچکاک فرانسه مطرح بود، به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت وی برگزار می گردد.
وی تصریح کرد که رویداد بزرگ سال آینده شامل برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری کیارستمی است که در فضایی به مساحت هزار متر مربع در مرکز ژرژ پمپیدو برگزار می گردد.


منبع:

1399/07/24
11:20:52
5.0 / 5
1714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر