اینترنت شاد رایگان است

اینترنت شاد رایگان است به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش و پرورش درباره سرانجام رایگان شدن اینترنت شبكه شاد اظهار داشت: اینترنت شاد رایگان است و اگر كسی با مشكلی روبه رو شده اعلام نماید. با وزیر ارتباطات هم صحبت كردم و این كار از چند روز قبل انجام شده و استفاده از شاد رایگان است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم «یاد یاران» در پاسخ به این پرسش که آیا باتوجه به وضعیت بحرانی کرونا در بسیاری استانها قصدی برای تعطیلی مدارس ندارید؟ اظهار داشت: ما موظفیم انواع آموزش را پیش بینی نماییم و در اختیار قرار دهیم و این کار را انجام دادیم.
وی ادامه داد: اما مرجع صلاحیت دار برای پاسخ به این پرسش که آیا حضور افراد ضرر دارد و باید مرکزی تعطیل بشود یا خیر؟ برعهده ستاد ملی کروناست. در مصوبه این هفته ستاد ملی کرونا نیز برای تصمیم گیری درباره هر منطقه ای که مشکلاتشان حاد می شود به پیشنهاد وزارت بهداشت و وزارت کشور اختیاراتی تفویض شد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعلام کردیم حضور دانش آموزان اختیاری است و آنها که حضور می یابند با رعایت پروتکل هاست و خطری که در مدرسه تهدیدشان می کند بیشتر از خطری نیست که جاهای دیگر آنها را تهدید می کند اظهار داشت: ما نهایت مراقبت را داریم و تا کنون هم گزارش متفاوتی دریافت نکردیم از اینکه بازگشایی فعلی مدارس که منعطف است، مخاطره ای برای دانش آموزان داشته است.
حاجی میرزایی اضافه کرد: هم ما مراقبت می نماییم هم خانواده ها و هم دانش آموزان که کار خوب پیش برود.


مدارس باز هستند

اینترنت شاد رایگان است
وی با اعلان اینکه اگر جایی ستاد کرونا تشخیص دهد که حضور دانش آموز ولو به صورت محدود، خطرناکست اعلام می کند و آنها هم در مدرسه حضور پیدا نمی کنند اظهار داشت: اما مدارس ما در هرصورت باز هستند. مدارس حلقه اتصال ما با معلمین و دانش اموزان هستند و باید جریان آموزش را پیگیری و کنترل کنند.
وزیر آموزش و پرورش درباره رایگان شدن اینترنت شبکه شاد نیز اظهار نمود: اینترنت شاد رایگان است و اگر کسی با مشکلی روبه رو شده اعلام نماید. با وزیر ارتباطات هم صحبت کردم و این کار از چند روز قبل انجام شده و استفاده از شاد رایگان است.
حاجی میرزایی درباره سرعت پایین اینترنت در شبکه شاد نیز اظهار داشت: سرعت پایین نیست، قسمتی از مشکل به این برمی گردد که حدود ۱۹۷ هزار معلم ما معلم ثابت نیستند و حق التدریس و آموزشیار و... هستند و شکل گیری کلاس ها یکی دو هفته طول می کشد. یک علت دیگر هم به تقویت زیرساخت های فنی برمی گردد که همراه اول متعهد این کار را انجام دهد و در حال انجام آن هستند.
وی افزود: ظرفیت بخش رسیدگی به مشکلات فنی سه برابر می شود و به اشکالاتی که منعکس می شود رسیدگی خواهد شد.

با مشکلات شاد کمی مدارا کنید

رفع مشکلات ظرف یکی دو هفته آینده
حاجی میرزایی با اعلان اینکه شبکه شاد یک اپلیکیشن بومی است که می خواهد ۵۵۰ هزار کلاس درس را مدیریت کند و ممکنست در بعضی ساعت ها با مشکل مواجه شود عنوان کرد: این مسائل با مدارا به تدریج حل می شود؛ کما اینکه تا کنون به همین صورت بوده و هرروز از حجم مسائل کم می شود.
وی ادامه داد: شاد زیر بار وسیعی رفته است. تست های لازم پیش از شروع مدارس انجام شده اما حالا در میدان واقعی زیر بار رفته و باید کارایی خودش را آشکار کند و اگر هم اشکالی هست رفع بشود. موضوع این است که حتما ظرف یکی دو هفته آینده مسائل حل و فصل خواهد شد.


توزیع سیمکارتهای دانش آموزی منتفی شد

بسته های اینترنتی ایمن می شوند

وزیر آموزش و پرورش درباره سیم کارت دانش آموزی شاد نیز اظهار نمود: قرار نبود ما این کار را انجام دهیم. برخی اپراتورها مدعی بودند می توانند سیم کارت شاد را تولید کنند و گفتند وزارت ارتباطات با محدودیت شماره روبروست و نمی توانند این کار را انجام دهند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: اما برای ارائه خدمات ایمن تدابیری در وزارت ارتباطات اندیشیده شده که دانش آموزان بتوانند در چارچوب بسته هایی از اینترنت ایمن استفاده کنند. در واقع بحث سیم کارت منتفی شد.

والدین تخلفات مدارس را گزارش دهند

او همینطور در پاسخ به این پرسش که خانواده ها گلایه دارند و می گویند برخی مدارس از تشکیل کلاس های حضوری امتناع می کنند اظهار نمود: اساسا اینها تخلف است و باید موضوع را منعکس کنند؛ حتما رسیدگی می شود. مسئولین مناطق مسئول رسیدگی به این امور هستند و از والدین خواسته ایم خودشان هم نظارت کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: خود ما هم گروه های مختلفی را مامور کرده ایم که به صورت سرزده از مدارس مختلف بازدید کنند تا مطمئن شوند کار به نحو صحیحی در حال انجام می باشد.


آموزش و پرورش با نهضتی های مردود شده در آزمون استخدامی خداحافظی نکرد
حاجی میرزایی همین طور درباره اینکه آیا معلمان نهضتی و حق التدریسی که امسال ساماندهی نمی شوند از سال آینده نمی توانند به کلاس درس بروند؟ اظهار داشت: امسال همه کسانی که قبلا با ما مشغول همکاری بودند را تمدید کردیم. قرار بود با آنها که در آزمون مردود می شوند قطع همکاری بشود اما با تصمیم هیئت وزیران اجازه داده شد که بتوانند کماکان امسال هم به ارائه خدمات ادامه دهند.

وی ادامه داد: معلم اصلی ترین رکن تعلیم و تربیت است و باید از بین بهترین ها و شایسته ترین ها در یک رقابت سنجیده نیروها را انتخاب نماییم. قانون هم حکم کرده است که ورود نیرو از مسیر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باشد. در حال طراحی هستیم که ورود را به همین روش محدود نماییم که برنامه آینده ما است.


استثناهایی که بدون آزمون استخدام می شوند

وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه در مورد همه آنها که حق التدریس بودند و در قانون درباره آنها حکم شده، تابع قانون هستیم و آنرا اجرا می نماییم اظهار داشت: قانون تعیین تکلیف کرده تا آنها که از قبل ۹۱ با ما همکاری کرده اند و استمرار خدمت داشته اند با شرایطی جذب شوند که آنها از قاعده فوق (ورود و استخدام بوسیله دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی) مستثنی هستند و استخدامشان انجام می شود، برای مابقی نیز استمرار همکاری بوسیله حق التدریس میسر است اما استخدام طبق قانون است.
منبع:

1399/07/08
13:36:32
5.0 / 5
1784
تگهای خبر: اجرا , خدمات , دانشگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر