آغاز مطالعات برای مرمت مدرسه تاریخی دارالفنون

آغاز مطالعات برای مرمت مدرسه تاریخی دارالفنون بنابر اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، انجام مطالعات و آزمایشات فنی-مهندسی برای مرمت مدرسه تاریخی دارالفنون شروع شد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، به منظور شناسایی و ارزیابی زیر سطحی مدرسه‌ی تاریخی دارالفنون و تعیین شاخص ها و لزوم های بهسازی بنا، انجام مطالعات ژئوفیزیک، ژئوتکنیک و مقاومت مصالح در دستور کار قرار گرفت.
در این مرحله از آزمایشات مدرسه دارالفنون مطالعات ژئوفیزیک جهت شناسایی حفرات و قنات های زیر سطحی و مطالعات ژئوتکنیک شامل حفاری گمانه و گالری، آزمایش تحکیم یک بعدی، آزمایش برش مستقیم، آزمایش تک محوری و مطالعات مقاومت مصالح شامل: تعیین مقاومت فشاری و کششی آجر و ملات، آزمایش برش ملات و غیره صورت خواهد گرفت.
نتایج این آزمایش ها و تحلیل و بررسی آن، زمینه را برای اجرای عملیات عمرانی طرح مصوب مرمت و بهسازی دارالفنون فراهم می آورد.
گفتنی است این مطالعات منطبق بر نظر اساتید و متخصصین طراحی و تعیین شده و با نظارت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران و با رعایت اقتضائات و ملاحظات بناهای تاریخی و میراثی صورت می گیرد.1399/07/01
15:06:21
5.0 / 5
1460
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , تخصص , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر