وزیر آموزش و پرورش:

ساعات تدریس در مدارس كوتاه شد

ساعات تدریس در مدارس كوتاه شد وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینكه در دو هفته گذشته مدارس فعال بوده و در بعضی مدارس از 20 تا 80 درصد دانش آموزان در كلاس ها حضور پیدا كرده اند، گروه بندی شده اند و در ایام مختلف به مدرسه می آیند، اظهار داشت: ساعات تدریس كوتاه شده و پروتكل های ابلاغی وزارت بهداشت در اختیار مدارس قرار داده شده است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین بازگشایی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان با اعلان اینکه بیش از دو هفته از شروع سال تحصیلی گذشت، اظهار نمود: لازم است از همکاران عزیزم در سراسر کشور، مدیران مدارس، دانش آموزان و خانواده ها که همراهی کردند و با حضورشان در مدرسه و پیگیری امر آموزش مسیر آینده تحصیلی فرزندشان را روشن کردند، قدردانی کنم.
وی اضافه کرد: وقتی کرونا شیوع پیدا کرد با مسائل متنوعی روبرو شدیم که یکی از این مسائل بسیار پر اهمیت، آموزش در کشور بود و باید چاره ای برای تداوم آموزش پیدا می کردیم؛ اما در کنار آن باید از سلامت فرزندان عزیزمان و همکاران فرهنگی اطمینان پیدا می کردیم.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: کسانی که به ما سفارش می کنند برای حفظ سلامت دانش آموزان مدرسه را تعطیل نماییم، چاره درستی نمی دهند و کسانی که سیاست های بازگشایی مدراس را نقد می کنند باید به این پرسش پاسخ دهند که چاره آنها برای استمرار آموزش چیست؟ آیا سیاست متفاوتی از سیاستی که ما انتخابی کردیم پیشنهاد می کنند؟
حاجی میرزایی با اعلان اینکه ما بجای آنکه دانش آموزان و خانواده ها را ملزم کنیم؛ مجموعه خودمان را ملزم کردیم که آموزش را در دسترس همه دانش آموزان قرار دهند، اظهار داشت: هم آموزش حضوری و هم غیرحضوری پیش بینی کردیم. به تشخیص خانواده ها احترام گذاشتیم و اعلام کردیم اگر خانواده ای با وجود همه مراقبت های ما و مدرسه باز هم نگران هستند، حضور فرزندشان در مدرسه الزامی نیست و می توانند از دیگر روش های آموزش استفاده کنند.
وی اضافه کرد: همین طور اعلام کردیم که آموزش حضوری را ترجیح می دهیم؛ برای اینکه کارکردهای مدرسه متفاوت می باشد و همچنان که کرونا سلامت بچه ها را تهدید می کند، دوری از گروه همسالان و روابط اجتماعی در محیط آموزشی به سلامت جسمی، روحی، روانی و اجتماعی شان لطمه می زند.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: چاره سنجیده چاره ای است که ضمن توجه به سلامت، به نیازهای آموزش فرزندان هم توجه کند. خدمات لازم را ارائه کردیم و اختیار تصمیم گیری را به خانواده ها دادیم و به تشحیص آنها احترام گذاشتیم.
حاجی میرزایی با اعلان اینکه در دو هفته گذشته مدارس فعال بوده و در بعضی مدارس از ۲۰ تا ۸۰ درصد دانش آموزان در کلاس ها حضور پیدا کرده اند، گروه بندی شده اند و در ایام مختلف به مدرسه می آیند، اظهار داشت: ساعات تدریس کوتاه شده و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت در اختیار مدارس قرار داده شده است.
وی اضافه کرد: وزارت بهداشت در هفته اول از بیش از ۱۵ هزار مدرسه بازدید کرد که بیش از ۷۵ درصد، پروتکل ها را به صورت کامل رعایت کرده بودند. برخی مناطق که رعایت نکردند اخطار گرفتند و روند اصلاح گردید.
وزیر آموزش و پرورش اصرار کرد که از انجمن اولیا و مربیان و خانواده ها خواسته ایم نظارت کنند. اسباب کار را فراهم نموده ایم بدون اینکه الزام و الزامی وجود داشته باشد. امیدوارم با کمک خانواده ها سال آموزشی باکیفیتی داشته باشیم و اجازه ندهیم فرزندان ما از نظر آموزشی گرفتار لطمه شوند.

منبع:

1399/06/30
22:07:31
5.0 / 5
2143
تگهای خبر: تحصیل , خدمات , دانشگاه , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر