واریز سود مالی سال 98 به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

واریز سود مالی سال 98 به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش و پرورش با بیان این كه صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی گذشته 1100  میلیارد تومان سود در میان اعضا تقسیم كرده كه به حساب فرهنگیان عضو صندوق منظور شده است، اظهار داشت: از سود مذكور جمعا مبلغ 138 میلیارد تومان به حساب بیش از 97 هزار نفر از اعضای صندوق كه از مهر 1397 تا شهریور 1398 بازنشسته شده یا تسویه كرده اند، واریز شد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی اضافه کرد: بازنشستگان مذکور قبلا سهم الشرکه خودرا دریافت و مبلغ فعلی فقط سود دوره بیست و پنجم و متعلق به سال مالی ۱۳۹۸ است.
وی با بیان این که فرهنگیان شاغل نیز می توانند با رفتن به وب سایت صندوق ذخیره فرهنگان و در قسمت صورت وضعیت اعضا، سود سال مالی ۹۸ را که به حساب آنها منظور شده است، مشاهده کنند، افزود: همین طور بیش از۱۰ میلیارد تومان از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته ای منظور شده است که به عضویت خود در صندوق ادامه داده اند تا از افزایش حداقل هزار میلیارد تومان سود سالانه در سال های آینده برخوردار شوند.
رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: چشم انداز سودآوری این صندوق نشان می دهد، همان گونه که در چهار سال قبل سودآوری صندوق از۲۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به ۱۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ رسیده است، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری۳۵۰۰ میلیارد تومانی خواهد رسید.
حاجی میرزایی اظهار داشت: در همین حال با آغاز به کار مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دست رئیس جمهور در مرداد ۱۳۹۹ و بهره برداری از سایر طرح های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت های تابعه، شاهد افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش و پرورش در خاتمه تصریح کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، ازاین رو علاوه بر عضویت حدود ۸۵ درصدی فرهنگیان در صندوق، تابحال نیمی از اعضا میزان واریزی خودرا تا ۵ درصد افزایش داده اند.
منبع:

1399/06/17
19:51:27
5.0 / 5
1808
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر