ابلاغ بسته تحولی و توانمندسازی نیروی انسانی مدارس غیردولتی

ابلاغ بسته تحولی و توانمندسازی نیروی انسانی مدارس غیردولتی كنكور هنر: سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشاركت های مردمی وزارت آموزش و پرورش بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی را جهت اجرا به استانها ابلاغ نمود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی به استناد ماده ۲۷ قانون تأسیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و در اجرای بند ۲ بخشنامه ابلاغی وزیر آموزش وپرورش و با رویکرد استفاده از بسته های تحولی، بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی را به استانها ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است: بمنظور اجرای دوره های آموزشی توانمندسازی نیروی انسانی و نیز لزوم دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی تا مهرماه سال ۱۴۰۲، این دستورالعمل جهت اجرا به استانها ابلاغ می شود. پس ثبت نام متقاضیان بوسیله سامانه مشارکت های مردمی به آدرس mosharekatha.ir از تاریخ ۱ مرداد۹۹ تا ۱۰ شهریور۹۹ انجام می شود و مجریان برگزارکننده دوره های آموزشی کلیه مؤسسات و مراکز آموزشی دارای مجوز صلاحیت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز توسط نماینده منتخب شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی کشور معرفی شوند.
این بخشنامه در ادامه می افزاید: باتوجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، دوره های آموزشی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ عموماً به صورت الکترونیکی و پروژه محور اجرا می شود. برمبنای بند ۲ این دستورالعمل معلمان و کارکنانی که در سنوات قبل دوره های مربوطه را بوسیله مراکز مجاز و صاحب صلاحیت گذرانده و موفق به دریافت گواهینامه شده اند حضور آنها در این دوره الزامی نیست.
بر طبق این دستورالعمل؛ پرداخت هزینه هر دوره آموزشی (دوره های الزامی)۶۰ درصد آن به عهده مؤسسان و ۴۰ درصد آن بر عهده کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی و هزینه دوره های اختیاری بر عهده فراگیر (شاغل) خواهد بود پس مسئولیت نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل های ابلاغی و حُسن اجرای دوره های بدو و ضمن خدمت و دانش افزایی معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی بر عهده شورای هماهنگی مؤسسان استان و اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی استان خواهد بود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، گفتنی است؛ برگزاری هر نوع دوره آموزشی برای مؤسسان و کارکنان مدارس غیردولتی فقط در چارچوب این دستورالعمل و بوسیله سامانه مشارکت ها امکان پذیر است. همین طور باتوجه به پیشنهاد مدارس غیردولتی و هماهنگی به عمل آمده با شورای مؤسسان، دوره های آموزشی سند تحول بنیادین با ۷۵ درصد تخفیف، اجرا می شود.

متن بخشنامه
منبع:

1399/05/21
14:52:42
5.0 / 5
1930
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , ثبت نام , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر