رئیس سازمان نوسازی مدارس خبر داد:

اختصاص ۶۳۰ میلیارد برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس كشور

اختصاص ۶۳۰ میلیارد برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس كشور به گزارش كنكور هنر لرستان رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور از اختصاص ۶۳۰ میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس كشور اطلاع داد.


مهرالله رخشانی مهر امروز ۱۶ مرداد در مسافرت به شهرستان دلفان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شد، اظهار نمود: در کشور ۳۰ درصد از مدارس تخریبی، ۱۲ درصد نیازمند بازسازی و تخریب مجدد و ۱۸ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.
وی با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی لرستان، بیان نمود: فضاهای آموزشی لرستان نیازمند توجه بیشتری است که بتوانیم پروژه ها نیمه کاره و مدارس احداثی را به سرانجام برسانیم.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به حوزه گرمایشی بیان نمود: سال قبل در لرستان ۲۷ میلیارد تومان بابت حوزه گرمایشی اختصاص داده شده و با عنایت به مدارس نفتی خیلی زیادی که در استان و بخصوص شهر خرم آباد و مناطق محروم شهر دلفان وجود دارد با اختصاص ۲۷ میلیارد تومان بیشتر مدارس این دو شهرستان استاندارد شدند.
وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات گرمایشی ظرفیت مناسبی داریم و خوشبختانه اعتباری در قانون بودجه فراهم شده که ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی به ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شده است.
رخشانی مهر افزود: برای استانداردسازی مدارس لرستان سقف تعیین نمی گردد که در این راستا ۵۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات سیستم گرمایشی مدارس لرستان اختصاص داده شد تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.
وی اظهار داشت: ردیف اعتبارات تخریبی و بازسازی و اعتبارات تکمیلی پروژه کاهش پیدا کرده ولی ردیف اعتبارات خیرین ما چندین برابر شده است که می توانیم از ظرفیت خیرین به صورت مشارکتی به خوبی در این حوزه استفاده نماییم.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در شهرستان دلفان ۱۵ پروژه فعال با ۴۹ کلاس درس فعال است که آمار بالایی برای شهرستان به حساب می آید و باید هرچه سریعتر پروژه ها به پایان برسد، عنوان کرد: در شهرستان دلفان استانداردسازی سیستم های گرمایشی در سال ۹۴ در چارچوب ۸ پروژه و پارسال ۹۹ پروژه بوده و مشخص است این وضعیت تکان خورده ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتری در این حوزه شود.
رخشانی مهر اضافه کرد: در شهرستان سلسله ۱۰ پروژه با ۵۲ کلاس درس فعال است که با اولویت پروژه های تمام توانمان را روی مشارکت با خیرین بگذاریم.
منبع:

1399/05/18
15:57:00
5.0 / 5
2328
تگهای خبر: ساز , سیستم , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر