اینترنت شبكه شاد در سال تحصیلی جدید مجانی می شود

اینترنت شبكه شاد در سال تحصیلی جدید مجانی می شود به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: برای حل مشكل كودكان بازمانده از تحصیل، باید تفاهم نامه همكاری بین آموزش وپرورش و دیگر دستگاه های دولتی منعقد شود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل؛ ۶ تا ۱۱ سال در دوره ابتدایی، ضمن تشکر از حضور نمایندگان دستگاه های مختلف، اظهار نمود: یکی از موفقیت های درخشان جمهوری اسلامی در خلال سال های بعد از انقلاب، توسعه پوشش تحصیلی و کاستن از فاصله آموزشی بین مناطق شهری و روستایی و همینطور جنسیت های مختلف و اقوام است و این گام مهمی است که در توسعه جهت عدالت اجتماعی برداشته شده است.
حاجی میرزایی اضافه کرد: اگر بپذیریم که منشاء نابرابری های حوزه ثروت، قدرت و منزلت، نابرابری فرصت های یادگیری و آموزش است ایجاد شرایط تحصیل برای این کودکان می تواند دستاوردهای خوب و قابل قبولی باشد.
وی با اشاره به پیمایشی که از راه معاونت ابتدایی در مورد آمار کودکان بازمانده از تحصیل انجام شده است، خاطرنشان کرد: اقدامات پژوهشی آموزش وپرورش و دیگر دستگاه ها نشان می دهد، ۵۰ درصد کودکان بازمانده از تحصیل در اثر عواملی مانند؛ فقر فرهنگی خانواده های کودکان کار، عدم دسترسی به مدرسه و کودکانی که در حیطه استثنایی قرار دارند و... از آموزش ها جامانده اند؛ بنابراین این کودکان را می توان تحت حمایت قرار داد.
وی در ادامه اظهار داشت: ۵۰ درصد آمار کودکان بازمانده از تحصیل مربوط به کودکانی است که ادامه تحصیل آنها در خارج از کشور به اطلاع آموزش وپرورش نرسیده است و یا فوت کودک به علل مختلف همچون عدم حذف یارانه به ثبت احوال اعلام نشده است و بنابراین این کودکان بعنوان بازمانده از تحصیل ثبت می شوند، درحالی که این طور نیست.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل خیلی زیاد نیست اما مشکل پیچیده ای است، بر لزوم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین آموزش وپرورش و دیگر دستگاه های دولتی تاکید کرد.
وزیر آموزش وپرورش با تاکید براینکه مرجع رسمی آمار کشور اداره ثبت احوال است، اظهار داشت: تلاش داریم در ایام آتی با راه اندازی سامانه ای بر بستر فناوری اطلاعات در آموزش وپرورش بتوانیم با دستگاه های دیگر ارتباط آنلاین برقرار نماییم تا قادر باشیم اطلاعات ساماندهی شده توسط سازمان ثبت احوال کشور را در کمترین زمان دریافت نماییم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه پدیده ترک تحصیل یک پدیده رایج بوده و اساسا وجود ویروس کرونا آنرا تشدید خواهد کرد، اظهار داشت: مدارس و ادارات زیرمجموعه آموزش وپرورش را موظف کردیم به کسانی که قادر به استفاده از گوشیهای هوشمند یا اینترنت نیستند از راه روش های دیگری آموزش دهند. ازاین رو باید مطمئن شویم هر کس در هرجایی که هست از خدمات آموزشی بهره می برد و آموزش در هیچ جای کشور متوقف نشده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حاجی میرزایی در انتها اظهار داشت: هزینه اینترنت فعالیتهای آموزشی در سامانه شاد پارسال مجانی بود و سال جاری هم با عنایت به رایزنی های انجام شده می خواهیم آنرا مجانی نماییم.1399/04/31
14:08:36
5.0 / 5
2237
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر