وزیر آموزش و پرورش :

25 هزار معلم حق التدریس امسال جذب آموزش و پرورش می شود

25 هزار معلم حق التدریس امسال جذب آموزش و پرورش می شود كنكور هنر: وزیر آموزش و پرورش از جذب 25 هزار معلم حق التدریس امسال در آموزش و پرورش آگاهی داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مسافرت به استان خراسان شمالی با اشاره به اقدام وزارت آموزش وپرورش برای تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس اظهار نمود: درباره تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس قانونی برای این اقدام وجود دارد که تا اختتام برنامه ششم متناسب با ردیف و اعتبارات دولتی اختصاص یافته و این اقدام صورت گیرد.
وی با اشاره به میزان تبدیل وضعیت امسال اظهار داشت: برای امسال ۲۵هزار تبدیل وضعیت حق التدریسی ها در نظر گرفته شده که فرآیندهای مربوط به آن به همراه اولویت ها، امتیازات و بخشنامه های مربوطه ابلاغ گردیده است.
وزیر آموزش وپرورش درباره آخرین وضعیت مدارس سنگی نیز اظهار داشت: خراسان شمالی نقطه آغاز حذف مدارس سنگی است که امیدواریم با سرعت برای سایر استانها این کار را انجام دهیم.
وی با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی اظهار داشت: در چند دهه گذشته پدیده تأثیرگذار خیرین مدرسه ساز در کشور مطرح شده و الان سهم خیرین نیز روند افزایشی داشته و سهم دولت نیز متناسب با آن اختصاص پیدا می کند.
حاجی می زایی از اختصاص هزار میلیارد تومان کمک خیرین در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: امسال دولت ۳۳۵۰ میلیارد تومان را باتوجه به فعالیت و کمک خیران اختصاص خواهد داد.
بر طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، او در آخر از افزایش اعتبارات راه اندازی و تجهیز مدارس در کشور آگاهی داد و اشاره کرد: اعتبارات دولتی ساخت، راه اندازی و تجهیز مدارس نسبت به سه سال گذشته۱۶۰درصد افزایش یافته که نشان از اراده دولت برای ایجاد فضای و استاندارد در موضوع فضاهای آموزشی است.


مبادله بیش از۲میلیارد و۵۰۰ میلیون فایل ما بین دانش آموز و معلم در شبکه شاد

وزیر آموزش و پرورش همین طور در یک برنامه تلویزیونی از فعالیت ۱۳میلیون و پانصد هزار دانش آموز، معلم و مدیر در شبکه شاد آگاهی داد و اظهار داشت: بیش از ۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون فایل بین دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد مبادله شده است.
وی اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا ویروس و با تشخیص ستاد مبارزه با کرونا در امتداد حفظ سلامت دانش آموزان مدارس تعطیل شد. اما در امتداد تداوم یادگیری دانش آموزان آموزش ها بوسیله تلویزیون انجام شد و بیش از ۲۰۰۰ برنامه آموزشی در شبکه های تلویریونی ارائه شد که این برنامه ها علاوه بر مشاهده ۲۷میلیون بار دانلود شدند.
حاجی میرزایی با اعلان اینکه یکی از اشکالات برنامه تلویزیونی یک سویه بودن آمورش بود پس در جهت حل این مشکل به سراغ ایجاد شبکه مجازی دانش آموزی شبکه شاد رفتیم، اظهار داشت: شبکه شاد به صورت اختصاصی برای آموزش وپرورش است و دارای امنیت بالایی است پس به سبب وجود این شبکه بهترین فیلم های آموزشی در دورترین نقاط ارائه می شود.
وی با اعلان اینکه دانش آموزان نیاز داشتند تا بعد از اتمام آموزش های مجازی رفع اشکال کنند، اظهار داشت: مدارس را به مدت یک ماه بازگشایی کردیم تا دانش آموزانی که نتوانستند از شبکه شاد یا برنامه تلویزیونی محتوای الکترونیکی بهره مند شوند با حضور در مدرسه مشکلات خودرا برطرف کنند.
او در آخر با اشاره به اینکه معلمان در زمینه آموزش های مجازی تلاش زیادی کردند، بیان کرد: تدریس معلم از بیمارستان و استفاده از وسایل شخصی در آموزش نشان از احساس مسئولیت بالای معلمان است.
منبع:

1399/03/31
15:40:30
5.0 / 5
2779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر