آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان از نیمه دوم تیرماه در سراسر كشور

آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان از نیمه دوم تیرماه در سراسر كشور كنكور هنر: سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان را به استانها ابلاغ نمود كه برمبنای آن طرح سنجش از نیمه دوم تیرماه در سراسر كشور شروع می شود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و دانش آموزان با نیازهای ویژه در سال 1399 را به استانها ابلاغ نمود.
بر این اساس؛ اجرای این دستورالعمل، برمبنای بند 2 ماده 3 اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مصوبه هیئت مدیران و زیر نظر شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی سنجش، برای تمام دانش آموزانی که در سال تحصیلی 1400-1399 وارد کلاس اول ابتدایی می شوند و همین طور جاماندگان سال قبل، از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد.
بر طبق این گزارش؛ ستاد هماهنگی طرح سنجش در مراکز استان تشکیل و مواردی از جمله؛ برنامه ریزی و نظارت بر حسن اجرای سنجش، تبلیغ و اطلاع رسانی، تامین و آموزش نیروی انسانی، امکانات و تسهیلات، ایجاد هماهنگی لازم با ستاد ثبت نام استان، تبادل اطلاعات و سؤالات بوسیله سامانه الکترونیکی tashkhisdata@mail.medu.ir، نظارت دقیق بر روند اجرای دقیق، فعالیت و تعطیلی بموقع پایگاه های سنجش، فراهم نمودن تسهیلات لازم جهت بازدید ستاد مرکزی، ارجاع نوآموزان تحت پوشش با مسئولیت معاون توان بخشی و یا معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی و... بر عهده ستادهای استانی است.
گفتنی است؛ نحوه انتخاب و تشکیل گروه های نظارت بر ارزشیابی بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی توسط کارشناسان اداری هر منطقه تعیین می شود و بر این اساس از 6 تا 20 پایگاه یک ناظر، از 20 تا 30 پایگاه دو ناظر و از 31 پایگاه تا بالاتر توسط سه ناظر کار ارزیابی و نظارت انجام می شود.
همین طور کلیه معاینات پزشکی مطابق با شرایط ویژه بیماری کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی در پایگاه های سنجش صورت می گیرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ؛ اصل شناسنامه دانش آموزان و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده، یک قطعه عکس 3 در 4 و پرداخت مبلغ 400 هزار ریال همچون مدارک موردنیاز سنجش دانش آموزان در این طرح است.
منبع:

1399/03/13
13:49:26
5.0 / 5
2837
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , ثبت نام , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر