استاندار استان مركزی

دانشگاهیان و دانشجویان سرمایه مهم كشور در تحول آفرینی و پیشرفت هستند

دانشگاهیان و دانشجویان سرمایه مهم كشور در تحول آفرینی و پیشرفت هستند كنكور هنر: اراك - ایرنا - استاندار استان مركزی روز پنجشنبه با صدور پیامی ضمن تبریك روز دانشجو(16 آذرماه)، دانشگاهیان و دانشجویان را سرمایه مهم كشور در تحول آفرینی و پیشرفت كشور عنوان نمود.


سیدعلی آقازاده در این پیام كه نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده است: 16 آذر نماد استكبار ستیزی، آزادی خواهی و استقلال طلبی دانشجویان همیشه بیدار و فرهیخته ایران اسلامی است و این قشر همیشه بیدار و پویا همواره منشاء تفكر و تحول و رشد بوده اند.
وی در بخشی از این پیام عنوان كرده است: حماسه 16 آذر سال 32، بازتاب اعتراض بر حق دانشجویان مسلمان ایران به كودتای 28مرداد و یاد آور عكس العمل منطقی و حماسه پرشكوه استقامت و پایداری جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خودكامگی داخلی بود و در این روز، سه دانشجوی حق طلب و آزادی خواه با رنگین كردن سنگفرش های دانشگاه تهران به خون سرخشان سندی دیگر از روح میهن پرستی، آزادی خواهی و استقلال طلبی فرزندان این مرزوبوم را در پیش چشم جهانیان به نمایش گذاشتند.
استاندار استان مركزی عنوان كرده است: پیشگامی و پیشتازی ارزشمند دانشگاهیان و دانشجویان در همه عرصه ها و تحولات ایران، چه در اعصار قبل و چه در دوران بعد از انقلاب اسلامی همواره تعهد دانشگاه را نسبت به ارزش های والای ملی و دینی كه ملت به آن پایبند است نشان داده است.
آقازاده ادامه داد: در شرایط حساس كنونی هم دانشجویان با سرلوحه قرار دادن آرمان های اسلامی و ملی خویش، وظیفه دانش پژوهی، تعمق، نو آوری علمی و تلاش در جهت اعتلای اقتصادی و فرهنگی كشور را هیچگاه از منظر خویش دور نخواهند ساخت.
وی در بخشی از این پیان افزوده است: دانشجویان و دانشگاهیان فهیم و فرهیخته همواره جلوه های نوینی از آگاهی و مسئولیت پذیری همراه با فضیلت و اخلاق و قرین با آزادمنشی و قانون گرایی را به نمایش می گذارند و اسوه های حسنه برای سایر آحاد جامعه هستند.
حدود 10 درصد از جمعیت یك میلیون و 414 هزار نفری استان مركزی را دانشجویان شامل می شوند.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشاردهنده: مژگان حیدری


1396/09/17
23:20:15
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: دانشگاه , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر