سعید اسدی با مهر مطرح كرد؛

تئاتر شهر به سراغ فعالیت در فضای مجازی می رود

تئاتر شهر به سراغ فعالیت در فضای مجازی می رود به گزارش كنكور هنر مدیر مجموعه تئاتر شهر اعلام نمود برای حفظ ارتباط با مخاطبان و هنرمندان و تداوم تأثیرگذاری این مجموعه، طرح و برنامه ای برای برگزاری فعالیتهای تئاتر در فضای مجازی در دست تدوین است.سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره اینکه با عنایت به تداوم تعطیلی هایی کرونایی در عرصه تئاتر چه برنامه هایی برای فعال شدن مجموعه تئاتر شهر و عرضه فعالیتهای این مجموعه در فضای مجازی مدنظر است، به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما در این مدت که فعالیت ها و سالن های تئاتری تعطیل شدند به این فکر کردیم که چه ظرفیت هایی در این شرایط می تواند برای ما وجود داشته باشد چونکه خوشبختانه تئاتر شهر یک هویت، تاریخچه و سابقه ای دارد که این مجموعه را به یکی از نقاط مرکزی تئاتر ایران تبدیل نموده است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت این ظرفیت ها را بررسی کردیم و امکاناتی را که امکان دارد به وجود بیاید لیست کردیم، اعلام نمود: بر این اساس در حال تدوین یک طرح و برنامه هستیم که بتوان در فرصت بوجود آمده این طرح را با ۲ هدف پیش ببریم؛ اول بهبود و ایجاد فضاهای داخلی خودمان است که در این فرصت تعطیلی می توان آنها را بسامان کرد همچون برخی تغییرات یا اتفاقات داخلی مجموعه و دوم اینکه فعالیت مان را در ارتباط با هنرمندان و مخاطبان توسعه دهیم.
اسدی خاطرنشان کرد: در حال تدوین یک برنامه مشخص هستیم که آنرا فازبندی کرده و گام به گام پیش برویم که البته مستلزم ایجاد برخی زیرساخت ها هم هست که فکر می نماییم این فرصت بتواند این زیرساخت ها را در تئاتر شهر نهادینه کند تا در آینده هم اگر نیاز شد بتوان از این زیرساخت ها استفاده نمود. فعلاً در هماهنگی با اداره کل هنرهای نمایشی این ماجرا را پیش می بریم.
مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره دسته بندی فعالیتهای مدنظر طرح در حال تدوین برای فضای مجازی، توضیح داد: ظرفیت فضای مجازی امکاناتی به ما می دهد. ما فاز دوم طرح را در ۲ حوزه مدنظر قرار داده ایم، فکر می نماییم آیا می شود نوعی ارتباط جدید را برقرار کرد که محصول تئاتری با حفظ تمام آن استانداردهای ایمنی و سلامت از راه فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. دوم اینکه تئاتر شهر همواره در کنار اجراهای خود فعالیتهایی نظیر نشست های پژوهشی و بحث ها و گفتگوها داشته که این روزها خیلی در فضای مجازی داغ است و دوستان به شکل مبسوطی آنرا انجام می دهند، ما با مرکزیت تئاتر شهر در چارچوب برنامه ای مدون این فعالیت را ساماندهی و از این فرصت استفاده نماییم.
وی درباره هدف از تدوین طرح و برنامه مدنظر برای فعالیت مجموعه تئاتر شهر در فضای مجازی طی تعطیلی کرونایی سالن ها و اجراهای تئاتری، تاکید کرد: هدف مان این است که به قول امروزی ها این چالش را به یک فرصت تازه ای تبدیل نماییم تا تئاتر شهر با هویت تئاتر شهر در ارتباط با مخاطبان باقی بماند و بتواند تاثیر خویش را داشته باشد.
اسدی در انتهای سخنان خود درباره زمان شروع اجرای طرح و برنامه فعالیتهای تئاتر شهر در فضای مجازی، اظهار داشت: از هفته های آینده برنامه ها را اعلام می نماییم و گام به گام پیش می بریم. بعضی از این کارها با استفاده از امکانات موجود است و برخی احتیاج به فراهم شدن امکانات جدید دارد که به محض فراهم شدن تلاش می نماییم همین فعالیت را گام به گام توسعه دهیم و به اطلاع همگان برسانیم.

1399/02/11
11:19:05
5.0 / 5
3108
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , تئاتر , تئاتر شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر