ایجاد فضای تعاملی برای والدین در شبكه شاد

ایجاد فضای تعاملی برای والدین در شبكه شاد به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: مدیران مراقبت حداكثری داشته باشند و اطمینان حاصل كنند كه هیچ دانش آموزی از فرصت آموزش و یادگیری به علت عدم دسترسی به شبكه شاد محروم نخواهد شد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست با وزرای ادوار آموزش وپرورش، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار نمود: بعد از تعطیلی مدارس به علت انتشار کرونا که اجتناب ناپذیر بود و بیشتر از 1 میلیارد و 500 میلیون دانش آموز را در سرتاسر جهان از حضور در مدرسه محروم کرد.
وی ادامه داد: آموزش وپرورش باید برای تداوم آموزش دانش آموزان اقداماتی انجام می داد. یک راه انتظار تا بازگشایی مدارس بود اما نمی دانستیم دورنمای این بازگشایی چه زمانی است و البته وقفه طولانی مدت به جریان یادگیری صدمه وارد می کرد.
حاجی میرزایی تصریح کرد: نخستین کار که به کمک سازمان صداوسیما انجام شد، پخش برنامه های آموزشی از شبکه های تلویزیونی بود و در فاصله چند روز معلمان آموزش دهنده شناسایی و به صداوسیما عرضه شدند.
وی با اشاره به اینکه درمجموع نظرسنجی ها پخش برنامه های آموزشی از تلویزیون ارتقای رتبه داشته است، اظهار داشت: بیشتر از ۲۷میلیون بار فیلم های آموزشی دانلود شده است. در روش پخش برنامه های آموزشی از صداوسیما این معایب وجود داشت که آموزش ها تعاملی نبود و همینطور ما بیش از۲۵۰عنوان درس داریم که امکان پوشش کامل دروس از راه تلویزیون وجود ندارد.
وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: معلمان در فضای مجازی خلاقیت هایی زیادی داشتند و از این آزمون خوب بیرون آمدند، اما نیاز داشتیم تا طی یک برنامه هماهنگ آموزش ها انجام بگیرد.
ایشان در ادامه افزود: طی سال های مختلف اقداماتی انجام گرفته بود؛ اما ما در شرایطی بودیم که باید به سرعت شروع به برنامه ریزی و اقدام می کردیم.
حاجی میرزایی بابیان اینکه در مرحله اول پنج پیام رسان اعلام آمادگی کردند، اظهار داشت: از مدارس خواستیم تا به صورت اختیاری پیام رسان را انتخاب کنند اما در ادامه کار، هیچ کدام از پیام رسان ها نتوانستند خواسته های ما را برآورده کنند. در ادامه این مسیر، همراه اول پلتفرمی را در اختیار ما قرار داد که تا چهل میلیون جمعیت را پوشش می دهد و تا ۱۵سال هم خدمات فنی و پشتیبانی را انجام خواهد داد.
وی تاکید کرد: اولویت آموزش وپرورش در انتخاب پلت فرم این بود که اطلاعات آموزش وپرورش در اختیار دیگران قرار نگیرد.
حاجی میرزایی بابیان اینکه این دو ماه اخیر بدون تعطیلی پیگیر شروع به کار شبکه آموزش دانش آموزی بودیم، اظهار داشت: ثبت نام در این شبکه با دوره ابتدایی آغاز شد و پس ازآن برای دوره متوسطه انجام گرفت.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۹۷درصد مدیران مدارس در شاد عضو شده اند و همینطور ۷۵درصد کلاس های درس تشکیل شده است و بیش از۱۰میلیون دانش آموز عضو شبکه شاد شده اند. همینطور برای امنیت بیشتر ارتباط بین دانش آموزان در این شبکه بسته شده است و کانال محتوا هم تعبیه شده که دستیار معلم است و حاوی ابزارها و محتوای آموزشی است.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه سرعت این شبکه از پیام رسان های داخلی بیشتر و قیمت کمتری دارد، اظهار نمود: عده ای گوشی هوشمند ندارد و یا منطقه زندگی شان پوشش اینترنتی ندارد که ما برای آنها هم اقداماتی انجام داده ایم.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه مدرسه کارکردهای متنوعی دارد و هیچ برنامه ای جایگزین مدرسه نمی گردد، اظهار داشت: شبکه شاد در این شرایط تعطیلی مدارس بعنوان راه کلی که می تواند بخش عظیمی از دانش آموزان را تحت آموزش قرا بدهد و بعنوان یک ابزار سازمانی مطرح شده و خوشبختانه با استقبال خوبی هم روبرو شده است.
حاجی میرزایی اضافه کرد: البته برخی از دانش آموزان هم به علل گوناگونی امکان استفاده از این ابزار را ندارند که به همه مدیران ابلاغ کردیم که مراقبت حداکثری داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که هیچ دانش آموزی از فرصت آموزش و یادگیری به علت عدم دسترسی به شبکه شاد محروم نخواهد شد.
طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی بابیان اینکه فضایی تعاملی برای والدین در این شبکه ایجاد خواهد شود، تصریح کرد: روز گذشته این شبکه یک میلیارد انتقال پیام و اطلاعات داشته است و خوشبختانه شاد ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در آینده می توانیم 10 تا ۱۵درصد آموزش ها را از راه این شبکه انجام بدهیم.1399/02/09
23:24:44
5.0 / 5
3228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر