در گزارش كنكور هنر مطرح شد؛

چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان برگزار می شود؟

چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان برگزار می شود؟ به گزارش كنكور هنر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در تشریح تازه ترین فعالیتهای انجام گرفته در این مجموعه از برخی اقدامات درباره نحوه برگزاری جشنواره موسیقی جوان با عنایت به شیوع كرونا اطلاع داد.علی ثابت نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص تاثیرات شیوع كرونا در برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان توضیح داد: برنامه‌ی دبیرخانه و بخش اجرایی جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان طبق فراخوان تا زمان اتمام مهلت ارسال آثار (پایان اردیبهشت ماه) اجرایی می باشد و علاقه مندان به شركت در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان می توانند آثارشان را در سامانه‌ی «بامك» بارگذاری كنند. البته در صورت ادامه دار شدن این شرایط راه های مختلفی برای برگزاری وجود دارد كه در آینده توسط دبیر و از راه روابط عمومی جشنواره اعلام خواهد شد. ضمن اینكه خوشبختانه سال جاری با راه اندازی سیستم ثبت نام در فضای مجازی دیگر هیچ نگرانی بابت شركت در جشنواره وجود ندارد و علاقه مندان می توانند در این روزها كه در خانه به سر می برند بیشتر تمرین كنند و آثار باكیفیت تری عرضه كنند.
وی درباره احتمال حضور برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان در جشنواره های موسیقی نواحی و فجر هم اظهار داشت: این تصمیمی است كه توسط ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر و دبیر جشنواره اتخاذ می شود. در صورتیكه آنها سال جاری هم قصد داشته باشند اجراهایی را برای برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان درنظر بگیرند، طبیعتاً به انجمن موسیقی اعلام می شود و افراد طبق رتبه هایی كه می آورند به جشنواره موسیقی فجر معرفی می گردند. درباره جشنواره موسیقی فجر هم باید بگویم از آنجایی كه بحث جشنواره موسیقی فجر بحث استعدادیابی نیست و بحث جذابیت هایی است كه برگزاركنندگان برای مخاطبان در نظر می گیرند، هنرمندان از بین برگزیدگان مختلف برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر گزینش خواهند شد. این روالی بوده كه در دو سال قبل انجام شده است. ازاین رو نحوه‌ی انتخاب ها برای سال آینده هم به سیاست های ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر بستگی دارد.
مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در واكنش به بعضی از ابهامات و مسائلی كه پیرامون عدم حضور هنرمندان گیلانی در جشنواره موسیقی جوان اظهار نمود: اساسا هیچ منعی برای هنرمندان در استان های مختلف نیست و هنرمندان عزیز و گرانقدری كه در استان گیلان ساكن هستند می توانند در این جشنواره ثبت نام كنند. البته در فهرستی كه همكارانم در بخش انتخاب سازها آماده كرده اند هم تا جایی كه امكان داشته سازهای محلی استان گیلان ذكر شده است. ضمن اینكه بخش ردیف دستگاهی و بخش كلاسیك هم آمادگی پذیرش آثار را از همه كشور دارد. فقط امیدوارم سال جاری توسط انجمن ها اطلاع رسانی دقیق تری صورت بگیرد تا شاهد حضور چشم گیر جوانان و نوجوانان استان گیلان باشیم.
ثابت نیا در جواب این سوال كه آیا میزان بودجه جشنواره و دستمزد برگزیدگان جشنواره سال جاری تغییر خواهد كرد؟ اظهار داشت: سال جاری با عنایت به وضعیت اقتصادی كشور هیچ برنامه ای برای تغییر جوایز جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان نخواهیم داشت، چون كه به نظر می رسد این جشنواره یك جشنواره‌ی استعدادیابی است. پس اولویت اصلی ما حضور و اجرای نوجوانان و جوانان عزیز در مقابل استادان مطرح رشته های مختلف است و جایزه‌ی ناقابلی هم كه به آنها اعطا می شود به هیچ وجه گویای میزان قدردانی جشنواره از هنرمندان جوان نیست. از جانب دیگری ما تلاش داریم در صورت ریشه كن شدن بیماری كرونا با نهادهای مختلف رایزنی نماییم تا عزیزان هنرمندی كه از شهرستان ها به تهران می آیند بتوانند از امكان یك شب اسكان كه در اختیارشان قرار داده می شود بهره مند شوند.

1399/02/01
14:11:46
5.0 / 5
3399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر