پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید،

ترویج علم هوا-فضا در مدارس

ترویج علم هوا-فضا در مدارس كنكور هنر: یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی كه شعار ˮرونق علم هوا فضا با كمك دانش آموزانˮ را سرلوحه كار خود قرار داده، در حوزه ترویج و گسترش علم هوا فضا در مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی فعالیت دارد و می خواهد با دریافت مجوز شتاب دهنده، در حوزه تجاری سازی ایده های دانش آموزان در صنعت هوافضا نیز گام بردارد.


سجاد راستی، مدیر این شركت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، محصول این شركت را "محصولات آموزشی در حوزه هوا-فضا" عنوان نمود و توضیح داد: كارگزار ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش هستیم و در حوزه ترویج و گسترش علم هوا فضا در مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی فعالیت داریم.
وی با اشاره به اینكه محصولات فوق منطبق با استانداردهای جهانی طراحی شده است، اظهار داشت: بر این اساس فروش محصولات و ارائه خدمات آموزشی را در دستور كار خود قرار دادیم. این در حالیست كه در كتب درسی نیز به اهمیت علم هوا و فضا اشاره شده و دپارتمان ما نیز بر طبق آنچه در كتب علوم و كار و فناوری آمده، طراحی شده است و این بخش در نمره این دروس تأثیر داده خواهد شد.
مدیر این شركت دانش بنیان به تفاهم نامه چهارجانبه این شركت با آموزش و پرورش، ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی معاونت علمی و صندوق كارآفرینی امید نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در این عرصه توانستیم برای ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد نماییم و ۱۰۰۰ نفر دیگر نیز امسال به مجموعه ما اضافه خواهند شد.
راستی اشاره كرد: فارغ التحصیلان رشته های فنی-مهندسی و هوافضا كه در دوره آموزشی ما شركت كرده اند، می توانند در انتقال دانش به دانش آموزان سهیم باشند و تیم سازی انجام دهند. خروجی كارهای آنها این است كه دانش آموزان بتوانند در جشنواره ها و مسابقات شركت نمایند یا بعنوان تیم ملی جهت شركت در مسابقات جهانی انتخاب شوند.
وی با اشاره به اینكه در صدد هستیم مجوز شتاب دهنده را دریافت نماییم، اضافه كرد: دانش آموزان می توانند به پنل كاربری خود در سامانه ما مراجعه نموده و ایده هایشان را بارگذاری كنند. این ایده ها می تواند به تولید محتوا و محصول بینجامد كه ما پس از دریافت مجوز شتاب دهنده می توانیم آنها را تجاری سازی نماییم.
مدیر این شركت دانش بنیان با تاكید بر این كه محصولات كوچك، دربردارنده ایده های بزرگ هستند كه به صنعت هوا-فضا و هوانوردی كمك می كنند، اشاره كرد: شعار ما نیز "رونق علم هوافضا با كمك دانش آموزان" است.
راستی با اشاره به اینكه محصولات آموزشی در حوزه هوافضا قبلاً از آمریكا و انگلیس وارد ایران می شد و هم اكنون خودمان كیت های آموزشی را طراحی می نماییم، اظهار نمود: صنعت هوافضا حوزه ای است كه هم علم و هم ورزش به شمار می آید و ورزش های هوانوردی در المپیك مسابقات دارد.
وی افزود: افرادی كه استعداد آنها در حوزه هوافضا شكوفا شود، می توانند بعداً در حرفه هایی همچون خلبانی، ساخت ماهواره ها، پرواز دادن هواپیمای مدل در ورزش های هوانوردی و... مشغول به كار شوند.
مدیر این شركت دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی درانتها تصریح كرد: بعنوان باشگاه پرواز آزاد ایران، از سال ۹۴ مجوز دانش بنیانی را ستاندن كردیم و به عضویت سازمان جهانی پرواز آزاد در آمریكا هم درآمدیم.
منبع:

1398/09/29
19:07:03
5.0 / 5
4191
تگهای خبر: پژوهش , تحصیل , جشنواره , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر