ایست ورزی در كلاس درس در هوای آلوده

ایست ورزی در كلاس درس در هوای آلوده به گزارش كنكور هنر معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تعطیلی های متوالی مدارس و زنگ های ورزش به سبب آلودگی هوا، به روند آموزش و تربیت بدنی لطمه می زند اظهار داشت: البته معلمان تربیت بدنی ما آموزش دیده اند و با انجام ایست ورزی و فعالیت های ایزومتریك در كلاس درس می توانند قسمتی از عقب ماندگی ناشی از این تعطیلی ها را جبران كنند.


مهرزاد حمیدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه اولویت اول استفاده از سالن های ورزشی متعلق به آموزش و پرورش خصوصاً در روزهایی كه هوا آلوده است با دانش آموزان است اظهار نمود: البته ۱۰۷ هزار مدرسه و ۳۵۰۰ سالن ورزشی داریم و این تعداد سالن برای جمعیت دانش آموزان كلان شهرها كه از آلودگی هوا رنج می برند كافی نیست.
وی ادامه داد: به هر حال این تعطیلی ها لطمه خودش را می زند؛ البته معلمان تربیت بدنی ما آموزش دیده اند و با انجام ایست ورزی و فعالیت های ایزومتریك در كلاس درس می توانند قسمتی از عقب ماندگی ناشی از این تعطیلی ها را جبران كنند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه فعالیت های حركتی و مهارتی احتیاج به فضا و تمرین مداوم دارد اظهار نمود: در كلانشهرها با مشكل تعطیلی مدارس در هوای ناسالم رو به رو هستیم اما در سایر استان ها مسابقات ورزشی و زنگ تربیت بدنی به روال معمول اجرا می شود.
حمیدی افزود: در كلانشهرهای گرفتار آلودگی هوا، زمانی كه فعالیت ورزشی در فضای باز ممنوع می باشد، ورزش در فضای ورزشی سرپوشیده انجام می شود. برگزاری مسابقات ورزشی نیز ممنوعیت دارد و اگر مدرسه ای مرتكب تخلف شود با او برخورد خواهد شد.
منبع:

1398/09/10
21:03:45
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: اجرا , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر