مشاور دبیر كل كمیسیون ملی یونسكو:

علوم باز را باید در سطح منطقه آغاز نماییم

علوم باز را باید در سطح منطقه آغاز نماییم به گزارش كنكور هنر مشاور دبیر كل كمیسیون ملی یونسكو با تاكید بر آن كه به پارادایم علمی خودمان نیاز داریم، سفارش كرد: در سطح منطقه و با كشورهای همجوار به سوژه علوم باز بپردازیم.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا بهمن نامور مطلق در مراسم بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت توسعه كه امروز در وزارت علوم برگزار شد، با تاكید بر آن كه جایگاه دانش در كشور ما بلاتكلیف است و مرجعیت دانشگاه نیز در خطر است، اظهار داشت: شاهد می باشیم كه علم نه به درد زندگی مردم خورده است و نه موجب اشتغال زایی شده و با عنایت به شعار "علم باز برای همه" باید دید كدام علم است كه همه بخواهند و كدام همه است كه علم را بخواهند.
وی تحریم ها را ظلم و بی عدالتی به جامعه علمی ما دانست و اظهار داشت: با توجه به این كه دارای دانشگاه های بسیاری هستیم، باید دید مشكلات آلودگی هوا، ترافیك و غیره چطور مقرر است حل شوند و این كه هر دقیقه یك سوژه علمی بحث های قبلی را نقض می كند، باید مورد توجه قرار گیرد.
نامور مطلق در همین زمینه محیط زیست را یك علم عمومی دانست و اظهار داشت: باید همین علمی را كه داریم به خوبی توضیح داده و كاربردی نماییم.
مشاور دبیر كل كمیسیون ملی یونسكو اشاره كرد: رشد كمی دانشگاه ها مرجعیت علمی را به خطر انداخته است و ما فراتر از علم نیاز به پارادایم علمی بومی داریم و باید این واحد معرفتی را احیا نماییم.
وی ادامه داد: تبدیل علم به علم و علم به فرهنگ خوب است و در این حوزه فضای مجازی هم آفت و هم محبت است، چونكه افراد در این فضا بی پناه هستند و كسی كه سوالی دارد، نمی داند جواب خودرا از كجا دریافت كند.
او در آخر با اشاره به اینكه فرهنگ سازی باید از دانشگاه ها شروع شود اظهار داشت: به اكولوژی فضای مجازی، بهداشت، تغذیه و غیره نیاز داریم و بهتر است علوم باز را ابتدا در سطح منطقه و با كشورهای همجوار تمرین نماییم.
منبع:

1398/08/19
21:53:30
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: دانشگاه , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر