پس از انتقاد مردم در شبكه های اجتماعی؛

انتقاد هالیوودی ها از احیای سینمایی جیمز دین با تكنولوژی

انتقاد هالیوودی ها از احیای سینمایی جیمز دین با تكنولوژی به گزارش كنكور هنر خبر برگشتن جیمز دین روی پرده سینما كه هنوز ۲۴ ساعت از انتشار آن نمی گذرد، با موج وسیعی از اعتراض چهره های هنری روبه رو شده است.به گزارش كنكور هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، جیمز دین ۶۴ سال بعد از مرگ خود حالا برای نقش آفرینی در یك فیلم درام اكشن دوران جنگ ویتنام انتخاب شده كه سبب شده موجی از انتقادهای سنگین در رسانه های اجتماعی شكل بگیرد و بسیاری از چهره های این صنعت این حركت را «بی شرمانه» بخوانند و بگویند اثری منفی روی آینده سینما و جلوه های تصویری خواهد گذاشت.
شركت مجیك سیتی فیلمز چهارشنبه اعلام نمود كه این بازیگر فقید كه در سال ۱۹۵۵ در ۲۴ سالگی در یك سانحه رانندگی جان خویش را از دست داد در فیلمی جدید به نام «در جستجوی جك» یكی از نقش های اصلی را ایفا خواهد نمود.
این فیلم كه با اقتباس از رمان گرت كروكر توسط ماریا سووا نوشته شده، روی رها كردن بیشتر از ۱۰ هزار سگ نظامی در انتها جنگ ویتنام تمركز می كند. دین كه درست قبل از آغاز جنگ از دنیا رفت، نقش شخصیتی به نام روگان را ایفا خواهد نمود.
با وجود اینكه آنتون ارنست و تاتی گولیخ كارگردان حقوق رسمی استفاده از تصویر این بازیگر را از خانواده او خریداری نموده اند، واكنش ها نسبت به این حركت به شدت منفی بوده است.
زلدا ویلیامز كه پدرش رابین ویلیامز فقید استفاده از تصویر خویش را به مدت ۲۵ سال بعد از مرگش ممنوع كرده در توییتر نوشت: «سال هاست به دوستان این را می گویم و هیچ كس باور نمی كند كه این صنعت حاضر است وقتی تكنولوژی پیشرفت می كند تا كجا تنزل كند. این حركت چه برای تبلیغ باشد چه نه، خیمه شب بازی با مردگان فقط جهت استفاده از قدرت آن هاست و پیشینه ای بسیار بد برای نقش آفرینی های آینده درست می كند.»
كریس اوانز ستاره هالیوودی هم اظهار داشت: این افتضاح است. شاید بتوانیم كاری نماییم یك كامپیوتر برای مان یك اثر جدید از پیكاسو بكشد. یا چند آهنگ جدید جان لنون بنویسیم. عدم درك كاملی كه اینجا بروز داده شده شرم آور است.
الیجا وود بازیگر «ارباب حلقه ها» هم از اوانز حمایت كرد و نوشت: «نه. چنین چیزی نباید وجود داشته باشد.»
جولی آن امری بازیگر سریال «پریچر» به این نكته اشاره نمود كه چنین حركتی مشكلاتی را هم در زمینه تصدیق اعتبار بازیگر این نقش بوجود می آورد چون یك بازیگر دیگر مسئولیت صداپیشگی نقش دین را بر عهده خواهد داشت و نقش آفرینی او از راه تكنولوژی جلوه های بصری سی جی آی و استفاده از عكس ها و ویدیوهای واقعی تكمیل می شود.
وی اظهار داشت: این جیمز دین نیست. صورت او روی یك نقش آفرینی ضبط حركات قرار می گیرد و یك بازیگر ناشناس الگوها و انتخاب های صدایی او را فراهم می آورد. می خواهم بدانم با این وضعیت چه كسی بعنوان بازیگر شناخته می شود و بازیگران واقعی چقدر پول می گیرند. مشخص است كه این تیم هیچ چیز درباره حرفه بازیگری نمی داند.
تیم سازنده در توجیه این انتخاب گفته بود پس از جستجوی فراوان نتوانسته بازیگری را پیدا كند كه قابلیت ایفای ایده آل این نقش را داشته باشد. اما میشل بوشمن كه بخش رسانه های اجتماعی مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» را می گرداند می گوید این حرف مسخره است.
وی اظهار داشت: رسما هر سال یك فستیوال جیمز دین در ایندیانا برگزار می گردد كه افراد شبیه وی در آن شركت می كنند، ازاین رو اگر واقعا كسی را لازم دارید پیدا كردنش آن قدر سخت نیست.

1398/08/16
19:35:47
5.0 / 5
4413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر