۳۰۰ دانش آموز برگزیده جشنواره ملی ابن سینا مورد تقدیر قرار گرفتند

۳۰۰ دانش آموز برگزیده جشنواره ملی ابن سینا مورد تقدیر قرار گرفتند كنكور هنر: رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره دانش آموزی ابن سینا در مراسم تقدیر از 300 دانش آموز برگزیده جشنواره ملی ابن سینا اظهار داشت: راه اندازی بعضی از مراكز پژوهشی و برگزاری جشنواره و مسابقات متنوع در درون و بیرون آموزش و پرورش به دانش آموزان كمك می نماید تا بتوانند توانمندی های خودرا بشناسند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، علی زرافشان در اختتامیه چهارمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا كه روز پنج شنبه، 3 مرداد ماه جاری برگزار شد، اظهار نمود: در آموزش و پرورش، دانش آموزان را با یك اهداف مشخص تربیت می كنند، اما در مدارس كمتر به این مساله می توان توجه كرد تا استعداد، علاقه و توانمندی های دانش آموزان بروز پیدا كند. در سال های اخیر برای تحقق این مساله از روش ها و محیط های یادگیری متنوعی استفاده شده است. راه اندازی بعضی از مراكز پژوهشی و برگزاری جشنواره و مسابقات متنوع در درون و بیرون آموزش و پرورش همچون این كارهاست تا به دانش آموزان كمك نماید تا بتوانند توانمندی های خودرا بشناسند.
زرافشان در ادامه این مراسم با اشاره به آیه ای از قرآن درباره این كه هركس برمبنای شاكله شخصی خود عمل می كند، اظهار داشت: هر دانش آموز دارای یك شاكله واحد برای خود است، پس هیچ كس را نمی توان با هم یكسان قلمداد كرد.
معاون سازمان اسناد و كتابخانه ملی اضافه كرد: مطالعات جدید تعلیم و تربیت، هوش ذهنی را یكی از هوش های دانش آموزان دانسته و گفته است انسان دارای تنوعی از هوش هاست كه با عنایت به آنان افراد در شایستگی های شخصی خود رشد پیدا می كنند.
وی درانتها با اشاره به هوش معنوی افراد اظهار داشت: افرادی كه دارای هوش معنوی هستند كسانی هستند كه اگر به این پس از هوش آنان توجه گردد، استعداد مدیریت برتر خواهند داشت. مدارس تابستانی یكی از روش های پرداختن به این استعدادهاست كه در این مدارس به تفاوت های دانش آموزان توجه می شود. در سند استراتژیك نخبگان كشور نیز پیش بینی شده است برای پرداختن به تفاوت استعدادها باید آنان را شناخت و به تنوع آنان پرداخت.
همه امید این دولت به دانش آموزان است
بنا بر اعلام دبیرخانه چهارمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا، در بخش دیگری از این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی، رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این كه همه امید این دولت به دانش آموزان است، اظهار داشت: نخستین خاصیت انسان كارآفرین این است كه انتظار كمك و دستگیری از دیگران را ندارد و خود راه را برای رسیدن به اهداف بزرگ باز می كند تا زمینه تعالی جامعه را فراهم آورد.
حجت الاسلام والمسلمین مازنی اضافه كرد: همه والدین و معلمان انتظاری از خود دارند كه استعدادهای دانش آموزان را شكوفا و استمرار این مساله را تضمین كنند. این سرمایه اجتماعی و امید فراهم شده برای این جمع دانش آموز در آغاز ورود به دوران جوانی باارزش است كه باید زمینه استمرار آن فراهم گردد.
رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: والدین نیز باید مانند یك باغبان از دانش آموزان خود مراقبت كنند تا لطمه نبینند. معلمان و مربیان نیز در وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری باید كمك كنند تا امید به وجود آمده و سرمایه محقق شده تداوم پیدا كند. شاید یكی از نقطه های امید برای ایران برگزاری همین جشنواره باشد، برای تحقق گفتمان آینده سرمایه ای بهادار تر از نسل امروز نیست.
مازنی افزود: عدم به كارگیری بازنشستگان یكی از طرح هایی است كه در مجلس پیگیری می شود. شما دانش آموزان یك اثر را خلق كردید، پس وجود شما در جامعه اثربخش است.
تقدیر از ۳۰۰ دانش آموز برگزیده در چهارمین دوره جشنواره ملی ابن سینا
مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی این جشنواره، نیز در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی ابن سینا اظهار داشت: جشنواره امسال با حضور بیشتر از پنج هزار دانش آموز، مدرسه و پژوهشسرا در ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت در پردیس دانشگاه تهران انجام شد كه امروز برگزیدگان هفت محور این جشنواره عرضه شدند.
وی این جشنواره را نخستین رویداد مبتنی بر آموزش دانست و اضافه كرد: در سال قبل بعد از تقدیر از بچه ها، دانش آموزان را به مسابقات و جشنواره بین المللی اعزام كردیم كه دانش آموز برگزیده در سمینار علمی، نخستین جایزه انجمن زنان كارآفرینان جهان را در كره جنوبی كسب نمود. كسب جایزه ویژه لهستان و تایوان و ۱۱ مدال طلا، پنج مدال نقره و چهار مدال برنز از طرف برگزیدگان جشنواره از افتخارات ما است.
در این مراسم از ۳۰۰ دانش آموز برگزیده در دوره چهارم جشنواره ملی ابن سینا تقدیر و از پوستر پنجمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا كه بیست و هشتم و بیست و نهم فروردین سال ۹۹ برگزار می شود، رونمایی گردید.1398/05/05
14:19:07
5.0 / 5
4469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر