موفقیت یك فیلم اجتماعی؛

استقبال از پارازیت كره ای در كن، تماشاگران 5 دقیقه تشویق كردند

استقبال از پارازیت كره ای در كن، تماشاگران 5 دقیقه تشویق كردند به گزارش كنكور هنر فیلم پارازیت ساخته با نمایش در جشنواره فیلم كن با استقبال تماشاگران روبه رو شد.به گزارش كنكور هنر به نقل از ورایتی، تنها چند روز بعد از آنكه فیلم «پارازیت» برای نمایش در بخش رقابتی جشنواره فیلم كن انتخاب شد، بونگ جون-هو كارگردان كره ای سازنده فیلمبه مخاطبان اخطار داد كه منتظر دریافت جایزه ای از جانب فیلمش نباشند. او گفت این فیلم بیشتر از آن محلی و داخلی است كه بتواند مورد توجه مخاطبان دیگر كشورها واقع شود.
اكنون روشن شده كه این فیلم مخاطبان زیادی را متوجه خود كرده است و تماشاگرانی كه در لومیر گرند تئاتر كن به تماشای فیلم نشستند، با تماشای این فیلم ۵ دقیقه ایستاده به تشویق فیلم پرداختند.
بونگ با حمایت بازیگرانش هم روبه رو شد و هم تیلدا سوینتون بازیگر سوئدی كه از دوستان وی است. وی در مقابل همه این تشویق ها به كره ای و انگلیسی تشكر كرد و فقط اظهار داشت: خوب حالا دیگر برویم!
این فیلم كه به زبان كره ای ساخته شده بعد از دو فیلم انگلیسی زبان این كارگردان، جلوی دوربین رفته است كه با عنوان «برف شكن» و «او كجا» توجه زیادی را به خود جلب كرده بودند.
«پارازیت» درامی ساده و عالی درباره دو خانواده از دو طیف متفاوت اقتصادی می باشد كه تلاش دارند با هم ارتباط برقرار كنند، اما از آنجائیكه این فیلم ساخته كارگردانی كاربلد است، با وجود همه سادگی خود به روایت تیره ترین لرزش ها، تفاسیر اجتماعی و خشونت های كمیك می پردازد.
حداقل دو بار در نمایش رسمی فیلم، حضار خود به خود فیلم را تشویق كردند؛ یك مرتبه در حالی این صورت گرفت كه مجموعه ای از دیالوگ های دراماتیك داشت به نتیجه می رسید و دفعه دوم در حالی بود كه یك شخصیت داشت به عاقبت كارهای بد خود می رسید. جا برای چند جوك هوشمندانه درباره كره شمالی هم بود.
كارگردان فیلم در نشست رسانه ای فیلمش كه آوریل در سئول برگزار گردید هم احتمال داده بود كه بازیگران این فیلم شانس زیادی برای دیده شدن در جشنواره كن داشته باشند و شانس آنها برای دریافت جایزه بیشتر از فیلم است.
بازیگر كره ای سونگ كانگ-هو كه كاركشته است و قبلاً در فیلم های «برف شكن» و «میزبان» بونگ دیده شده، در این فیلم هم در نقش پدر یك خانواده جنایی ورشكسته بسیار بامزه و جالب بود. «پارازیت» تا حد زیادی فیلمی است كه روی مجموعه بازیگرانش حساب باز می كند. انتخاب كردن برندگان فردی كار سختی خواهد بود. اما انتخاب كردن «پارازیت» بعنوان یكی از برندگان جوایز كن امسال كار دشواری نیست.

1398/03/02
19:58:03
5.0 / 5
4385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر