وزیر آموزش و پرورش:

بازسازی مدارس لطمه دیده به محض رسیدن به شرایط با ثبات آغاز می شود

بازسازی مدارس لطمه دیده به محض رسیدن به شرایط با ثبات آغاز می شود كنكور هنر: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برخی از استان ها بعنوان استان های معین آموزش و پرورش خوزستان انتخاب شده اند، اظهار داشت: بازسازی مدارس لطمه دیده به محض رسیدن به یك شرایط با ثبات آغاز می شود و مدارس در تابستان بازسازی می شوند.به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا سیدمحمد بطحایی در جلسه ستاد بحران آموزش و پرورش خوزستان كه امروز برگزار شد، اظهاركرد: امیدوارم مشكل سیلاب در خوزستان در شهرستان هایی كه در معرض مشكل قرار دارند، زودتر برطرف شود. تلاش می نماییم كارها، شرایط و امكانات خاصی را برای كمك به استان مهیا نماییم تا مشكلات بزودی برطرف شود.

وی اضافه كرد: خوزستان خانه دوم هر ایرانی است. همه ایران به خوزستان مدیون است و همه ایران، خوزستان است. حل مشكل خوزستان اولویت اصلی همه مجموعه حاكمیت است. از این جهت مردم خوزستان و همه همكاران ما در آموزش و پرورش خوزستان اطمینان داشته باشند در این شرایط تنها نیستند. شرایط سختی كه همكاران ما در خوزستان با آن مواجه گشته اند برای همه ما است.

بطحایی در ادامه اظهاركرد: به جهت اینكه بتوانیم كمك های خودرا به مناطق لطمه دیده برسانیم برخی از استان های كشور بعنوان استان های معین آموزش و پرورش كشور تعیین شدند. یكی از معاونان وزارت آموزش و پرورش باز بعنوان رئیس یا هماهنگ كننده این استان ها تعیین شده است. یك كارگروه ستادی باز تشكیل دادیم كه از این به بعد همه مسایل، مشكلات و نیازها و پیگیری ها بوسیله این كارگروه اتفاق می افتد. تمام تلاشمان را می نماییم كه به صورت هماهنگ و منسجم امكانات لازم به استان اختصاص یابد و به سرعت كار را جلو ببریم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت: ما با همه امكانات و تجهیزات خود در كنار آموزش و پرورش خوزستان هستیم. اگر این مشكلات ادامه پیدا كند و نگرانی ها جدی شود، مراكز خاص اسكان همكاران فرهنگی را پیش بینی كرده ایم و در سه یا چهار منطقه در استان این مراكز را با امكانات مناسب برای اسكان همكاران فرهنگی در نظر می گیریم.

بطحایی افزود: اعتبارات لازم برای اسكان این همكاران اگر لازم باشد تخصیص پیدا می كند. بنظر می رسد تمركز ما باید بر دوره متوسطه دوم به ویژه پایه دوازدهم باشد چراكه دانش آموزان می خواهند خودرا جهت شركت در آزمون آماده كنند و نگران كنكور هستند.

وی اضافه كرد: پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گرفته است كه ظرف دو سه روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد اما باید این اطمینان به مردم داده شود كه با وجود شرایط پیش آمده ما اجازه نمی دهیم حقی از كسی ضایع شود. اردوهای آموزشی و جبرانی برای دانش آموزان پیش بینی شده است. این مسایل در تهران در حال پیگیری است. اگر لازم باشد مدرس از تهران می فرستیم و امكانات مناسب برای بچه ها را فراهم می نماییم. با رایزنی درباب كنكور باز تسهیلاتی را در كنكور برای داوطلبان باز فراهم می نماییم تا از این نظر گرفتار مشكل نشوند.

وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: اگر دانش آموزان مناطق سیل زده به هر دلیلی نتوانند در خردادماه در آزمون شركت نمایند نمره امتحانات شهریورماه را در خردادماه محاسبه می نماییم. پیش بینی هایی باز صورت گرفته است تا همه امكانات را فراهم نماییم تا بچه ها مشكلی پیدا نكنند.

بطحایی در ادامه اظهار داشت: بازسازی مدارس را به محض اینكه به یك شرایط با ثبات برسیم آغاز خواهیم كرد. مدارسی كه نیاز به بازسازی دارند این كار در تابستان صورت خواهد گرفت. برای مدارسی باز كه نیاز به بازسازی و تخریب دارند اما تا مهرماه آماده نمی شوند هم از اسكان های موقت استفاده خواهیم كرد. در بازرسی هایی كه در استان انجام می شود در مكان هایی كه امكان تجمیع موقت وجود دارد، این كار باید صورت گیرد. در مسافرت به گلستان دیدم كه امكان تجمیع به شكل های مختلف در این استان وجود دارد اما در خوزستان امكان دارد این كار به سبب سختی كه در حوزه فضای آموزشی وجود دارد چندان انجام نشود.

وی اشاره كرد: فرستادن كتاب، لوازم تحریر و پوشاك هایی را كه دانش آموزان از دست داده اند در دستور كار ما است. ما نسبت به مسائل و مشكلات بی تفاوت نیستیم.1398/01/20
14:49:53
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: داوطلب , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر