آیدین الفت به مهر خبر داد؛

درخشش آلبوم موسیقی هنرمندان ایرانی در آلمان، بامداد دم جهانی شد

درخشش آلبوم موسیقی هنرمندان ایرانی در آلمان، بامداد دم جهانی شد كنكور هنر: كریستوفر فون دایلن سرپرست گروه آلمانی شیلر با آهنگسازی آلبومی كه در ایران آنرا ضبط كرده بود برنده عنوان بهترین آلبوم یكی از جدول های آماری موسیقی كشور آلمان شد.آیدین الفت مدیر مؤسسه «شهر صدای پارسیان» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پروسه تولید آلبوم «صبح دم» اظهار داشت: كریستوفر فون دایلن سرپرست گروه آلمانی «شیلر» سال ۹۶ بود كه به دعوت مصطفی كبیری در تهران برای نخستین روی صحنه رفت و مجموعه كنسرت هایی را باز در تالار بزرگ وزارت كشور برگزار كرد. سپس برگزاری این مجموعه كنسرت ها بود كه این گروه با عنایت به استقبال خوب مخاطبان ایرانی تصمیم به تولید آلبومی با حضور هنرمندان ایرانی گرفت كه خوشبختانه این صورت گرفت و آلبوم «صبح دم» با هنرنمایی برخی از آهنگسازان و هنرمندان فعال موسیقی كشورمان در استودیو شهر صدای پارسیان، ضبط و تولید شد.
وی افزود: خوشبختانه طبق آخرین اخباری كه به دست آوردیم این آلبوم در یكی از جدول های آماری موسیقی كشور آلمان با عنوان German Album Charts توانسته عنوان بهترین آلبوم موسیقی را باز كسب كند كه این خبر برای جامعه هنری كشورمان می تواند دارای اهمیت ویژه ای باشد. به هر حال همین كه یك اثر موسیقایی ضبط شده در ایران توانسته موردتوجه یك مجموعه موسیقایی در كشور آلمان قرار بگیرد برای ما اتفاق خوشایندی است كه امیدوارم مقدمه خوبی برای سایر فعالیت های هنرمندان موسیقی كشورمان در عرصه های بین المللی باشد.

الفت درباره برخی جزئیات همكاری مشترك فون دایلن با هنرمندان ایرانی در پروژه «صبح دم» اظهار داشت: فون دایلن سپس اتمام تور كنسرت هایش در اروپا، مجدداً به ایران سفر كرد تا همكاری اش با هنرمندان ایرانی را برای ضبط جدیدترین آلبوم شیلر باعنوان «صبح دم» آغاز كند. در این آلبوم هنرمندانی همچون پیروز ارجمند، پویا سرایی، یلدا عباسی و نیلوفر پارسا حضور داشته و مهندسی ضبط آن در ایران بر عهده امید نیك بین بوده است. ضبط این قطعات هم به مدیریت بنده و در استودیو شهر صدا صورت گرفته است. این آلبوم تنها چند روز سپس پخش جهانی آن با استقبال هنردوستان مواجه گردید و فون دایلن توانست در كمتر از یك هفته جایزه بهترین آلبوم موسیقی در آلمان را به خاطر آهنگسازی و تولید آن دریافت كند.
در این آلبوم علاوه بر حضور پیروز ارجمند، پویا سرایی، یلدا عباسی بعنوان نوازنده سازهای دف، نی، سنتور و دوتار خراسان، نیلوفر پارسا هنرپیشه سینما و تلویزیون باز با دكلمه غزلی از حافظ با گروه آلمانی شیلر همكاری كرده است. این در شرایطی است كه حجت اشرف زاده باز در بعضی آثار آلبوم بعنوان خواننده حضور داشته است.

1398/01/16
17:25:52
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: تلویزیون , رمان , سفر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر