برگزاری مشترك آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی پایه دهم

برگزاری مشترك آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی پایه دهم كنكور هنر: رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به اینكه تا چند روز آینده بخشنامه آزمون های ورودی مدارس با امضا وزیر آموزش وپرورش ابلاغ خواهد گردید، اظهار داشت: آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی پایه دهم به صورت مشترك برگزار می شود و سنجش پایه هفتم در تیرماه سال ۹۸ خواهد بود كه این آزمون تنها در حوزه هوش و استعداد است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، فاطمه مهاجرانی با اشاره به اینكه نتایج مرحله اول المپیادهای ریاضی، فیزیك، شیمی، زیست، ادبیات، كامپیوتر، نجوم، اخترفیزیك و جغرافیا اعلام گردید اظهار داشت: در رشته جدیدالورود جغرافیا ۵۸۰۰ شركت كننده داشتیم.
وی با اشاره به مراحل بعدی المپیادها اشاره كرد: با نظر كمیته های علمی حدود ۱۰ درصد دانش آموزان به مرحله دوم المپیادها راه پیدا می كنند كه در روزهای تعطیلات نوروز برنامه ریزی هایی برای آماده سازی دانش آموزان صورت خواهد گرفت.
رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در ادامه افزود: برای سال ۹۸ به دنبال گسترش المپیادها هستیم و رشته های دیگری به المپیادها اضافه شده است كه در حوزه علوم انسانی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و می توان به المپیاد حقوق، اقتصاد، مدیریت، علوم و معارف قرآنی ویژه كشورهای اسلامی و علوم زمین اشاره نمود.
وی با اشاره به اینكه در حوزه علوم انسانی الان فقط المپیاد ادبیات برگزار می شود، اظهار داشت: هم اكنون به شدت فرایند جهانی كردن المپیادهای ادبی دنبال می شود و امیدواریم تابستان امسال نخستین المپیاد جهانی را برگزار می نماییم.
مهاجرانی با اشاره به هدف برگزاری المپیادها اظهار نمود: گسترش دانش، ایجاد تعمیق دانش و ایجاد شور دانش به همراه افزایش تنوع ها هدف اصلی ما است.
رئیس سازمان پرورش استعدادهای درخشان بابیان اینكه المپیاد پژوهشی نخستین بار است كه در كشور اتفاق می افتد، اظهار داشت: دراین المپیاد چند مرحله داوری انجام می گیرد و مسائل و مشكلات كشور درعرصه های انرژی و محیط زیست مطرح خواهد شد.
ایشان سپس افزود: در المپیادهای پژوهشی دانش آموزان در ارتباط با مشكلات موجود، نظر پژوهشی می دهند البته در این راه در كنار آنان راهنما قرار دارد.
رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اشاره كرد: نخستین بار المپیاد پژوهشی در تركیه برگزارشده و دومین كشور منطقه برای برگزاری المپیاد پژوهشی ما هستیم البته تنها شش كشور در جهان المپیاد پژوهشی دارند.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، مهاجرانی با اشاره به اینكه تا چند روز آینده بخشنامه آزمون های ورودی مدارس با امضا وزیر آموزش وپرورش ابلاغ خواهد گردید، اظهار داشت: آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی پایه دهم به صورت مشترك برگزاری خواهد شد و سنجش پایه هفتم در تیرماه سال ۹۸ خواهد بود كه این آزمون تنها در حوزه هوش و استعداد است.1398/01/11
15:24:27
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر