آغاز نمایشگاه های بهاره تهران، استقبال كمالی از مجانی شدن مترو و اتوبوس برای سربازان

آغاز نمایشگاه های بهاره تهران، استقبال كمالی از مجانی شدن مترو و اتوبوس برای سربازان كنكور هنر آغاز نمایشگاه های بهاره تهران، استقبال كمالی از مجانی شدن مترو و اتوبوس برای سربازان


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
استقبال "كمالی" از مجانی شدن مترو و اتوبوس برای "سربازان"
سردار موسی كمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح از تذكر یكی از اعضای شورای شهر تهران در مورد مجانی شدن رفت و آمد سربازان با مترو و اتوبوس استقبال كرد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادكل نیروهای مسلح با اشاره به موارد مشابه عرضه تسهیلات به اقشار خاص در كشورهای مختلف اظهار داشت: در خیلی از كشورهای جهان برای اقشار مختلف جامعه همچون سربازان، خبرنگاران، ایثارگران، معلولان و… تسهیلاتی جهت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی داده می شود، اما در كشور ما باوجود آنكه در قانون هم چنین مسأله ای مورد تاكید قرار گرفته اما تابحال اجرایی نشده است.
وابستگی زندگی سه میلیارد انسان به حیات وحش دریایی
رضا فرجی، مدیر اجرایی كنوانسیون منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری با اشاره به ممنوعیت خرید و فروش لاك پشت های منقارعقابی و لاك پشت های سبز اظهار داشت: زندگی سه میلیارد نفر در جهان به حیات وحش دریایی وابسته است.
آماده باش پلیس در چهارشنبه آخر سال/دستگیری ۲۸۰ تن از اراذل و اوباش پایتخت
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۸۰ تن از اراذل و اوباش پایتخت اطلاع داد.
سردار رحیمی افزود: در ارتباط با چهارشنبه آخر سال هم پلیس تمهیدات ویژه ای را در نظر گرفته و تمام عوامل آماده باش خواهند بود و تا روز چهارشنبه آخر سال با افرادی كه مبادرت به توزیع مواد محترقه می كنند برخورد می شود. همینطور مانند سال های گذشته با افرادی كه در چهارشنبه آخر سال با خودرو اقدامات مخرب گرانه و اوباشگرانه انجام دهند برخور خواهد شد و تا آخر تعطیلات نوروز خودروی این افراد توقیف خواهد بود. همینطور واحدهای صنفی كه مبادرت به فروش مواد محترقه غیرمجاز و صدمه زا می كنند هم پلمب خواهند شد.
روش های جمع آوری كمك های مردمی در روز «احسان و نیكوكاری»
محمدهادی سیف، معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد استان تهران روش های جمع آوری كمك های مردمی به مناسبت روز احسان و نیكوكاری را شرح داد.
سیف با اشاره به اینكه جشن نیكوكاری مختص به این سه روز نبوده و از حدود نیمه دی ماه جشن نیكوكاری به شكل جشنواره های مختلف و متنوع شروع به كار كرده است خاطرنشان كرد: تعداد زیادی از حامیان و خیرین در چارچوب جشنواره هایی همچون «شوق دیدار»، «مفتاح الجنه» و گل ریزان های مختلف كمك های خویش را به كمیته امداد تحویل دادند و مقرر است تا آخر سال این كمك ها ادامه پیدا كرده و در اسرع وقت بین مددجویان توزیع شود.
امكان تهیه داروهای تك نسخه ای در هلال احمر با ارز دولتی
علی فرجی، مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی هلال احمر از فراهم شدن تهیه داروهای تك نسخه ای با ارز دولتی اطلاع داد.
فرجی درباره وضعیت دپوی دارو و نگهداری آن در انبارهای این سازمان هم اظهار داشت: به صورت نسبی آنچه كه مورد نظر ما بوده انجام شده، در مواردی واردات دارو هم داشته ایم و خوشبختانه در روزهای نوروز، فروردین ماه و اردیبهشت ماه مشكلی برای تأمین دارو نداریم و به جز اقلامی كه همیشه كمبود كشوری داشتیم در تأمین مابقی اقلام مشكلی وجود ندارد.
در حاشیه دورهمی پیشكسوتان هواشناسی مطرح شد
مهمترین برنامه رئیس جدید سازمان هواشناسی
در حاشیه دورهمی پیشكسوتان سازمان هواشناسی، رئیس جدید این سازمان اظهار داشت: ارتقای كیفیت پیش بینی های شرایط و مخاطرات جوی، مهمترین برنامه سازمان هواشناسی در سال های آینده است.
سحر تاج بخش با اشاره به اینكه دیدبانی، پیش بینی، مدیریت داده، ظرفیت سازی و آموزش، توسعه و پژوهش و اطلاع رسانی، محورهای شش گانه فعالیت سازمان هواشناسی است، اظهار داشت: در این میان مهمترین وظیفه سازمان هواشناسی، دیدبانی و پیش بینی شرایط جوی و مخاطرات آب و هوایی است كه برای دستیابی به این مهم، در برنامه ای كه اخیراً به وزیر راه و شهرسازی عرضه كرده ام، نیازهای تجهیزاتی و دانشی به منظور ارتقای كیفیت داده ها اعلام شده است.
آغاز نمایشگاه های بهاره تهران
سه نمایشگاه بهاره امروز(۱۴ اسفندماه) به صورت همزمان راه اندازی شد و از ساعت ۱۱ بامداد پذیرای شهروندان هستند.
محسنی بندپی اظهار داشت: سه نمایشگاه فروش بهاره در تهران یكی در ضلع جنوبی مصلی، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران بر پا شده است كه ساعت كاری آنها از ساعت ۱۱ تا ۲۱ با هدف عرضه مایحتاج شهروندان در آستانه سال جدید است. در این نمایشگاه ها نظارت از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت دقیق اعمال می شود و شهروندان اطمینان داشته باشند كه كالایی كه می خرند به لحاظ كیفیت و قیمت مطلوب است.
انجام سالانه ۱۱۰۰ پیوند مغز استخوان در كشور
دكتر اردشیر قوام زاده، پدر پیوند مغز استخوان ایران اظهار داشت: سالانه در كشور بیشتر از ۱۱۰۰ پیوند مغز استخوان انجام می شود.
او همینطور اظهار داشت: باید توجه كرد كه هزینه هر پیوند در خارج از كشور یك میلیون دلار است. ازاین رو انجام این ۶۰۰۰ پیوند برایمان شش میلیارد دلار صرفه ارزی و اقتصادی داشته است.
نظارت هوشمند بر مراكز آموزش از طریق دور/تجهیز مدارس به سیستم های الكترونیك در سال ۹۸
گودرز شاهمرادی، مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه آموزش الكترونیكی در مدارس را دنبال می نماییم اظهار داشت: تا امروز ۵۲ مدرسه به سیستم های الكترونیكی مجهز شده اند و در حال برنامه ریزی برای سایر مدارس در سال آینده هستیم تا همه آنها به امكانات آموزشی الكترونیكی تجهیز شوند.
فعالیت سامانه ملی «فرزندخواندگی» از سال آینده + جزئیات
منتظر شبر، سرپرست دفتر امور كوكان و نوجوانان بهزیستی از آغاز فعالیت سامانه ملی فرزندخواندگی در سراسر كشور از سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: برای هر كودك در كشور حدود ۱۰ متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد.
شبر با اشاره به اینكه اگر از نظر بهزیستی، خانواده مذكور صاحب صلاحیت بود برای مصاحبه به روانشناسان معرفی می شود، خاطرنشان كرد: در صورتیكه فرد امتیاز قابل قبول را كسب كند وارد نوبت شده و ثبت نام وی در سامانه نجام می شود. پس از ثبت نام به خانواده از راه پیامك اطلاع داده می شود كه كارشان در چه مرحله ای قرار دارد و بدین سان نوبت آنها مشخص می شود.
حكایت ۱میلیون و ۲۰۰هزار سال عمرِ از دست رفته ایرانیان
دكتر علیرضا مغیثی، رئیس گروه جلوگیری از حوادث مركز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به سند ملی جلوگیری از بیماری های غیرواگیر كه در سال ۱۳۹۵، تدوین شد و با تایید در شورای عالی سلامت، از جانب رئیس جمهور، ۱۲ وزیر وقت كابینه و سه معاون ریاست جمهوری به امضا رسید، اظهار داشت: در این سند اهداف ۱۱ گانه ای را در حوزه بیماری های غیرواگیر دنبال می نماییم كه شامل كاهش ۲۰ درصدی حوادث ترافیكی تا سال ۱۴۰۴، كاهش ۲۵ درصدی خطر مرگ زودرس كه به مرگ هایی كه به زیر ۷۰ سال اطلاق می شود، كاهش كم تحركی، كاهش مصرف نمك، قند، استعمال دخانیات و الكل، كاهش میزان مبتلا شدن به فشار خون بالا، ثابت نگه داشتن میزان چاقی و دیابت در كشور، دسترسی به حداقل داروهای مورد نیاز و مشاوره ها برای بیماری های غیرواگیر، اصلاح روغن های خوراكی و محصولات غذایی صنعتی از نظر اسیدهای چرب، كاهش مرگ ناشی از مصرف مواد و دسترسی بهتر به ضروریات سلامت روان بود.
توضیحات حناچی درباره جلسه «انتقال پایتخت»
شهردار تهران درباره جلسه روز گذشته معاون اول رئیس جمهور درباره «انتقال پایتخت» توضیحاتی داد.
پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های منطقه ۲۱ تهران در مورد انتقال پایتخت اظهار داشت: قانونی تحت عنوان «ساماندهی تهران و انتقال پایتخت» داریم و در این راستا هم شورایی تشكیل شد و كلیه موضوعات را مطالعه و صدمه شناسی می كند. معاون رئیس جمهور هم دومین جلسه را براین اساس تشكیل داد.
فعالیت ۱۸ مركز پیوند مغز استخوان در كشور
دكتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اینكه تابحال ۱۰ هزار نفر در كشور پیوند مغز استخوان شده اند، اظهار داشت: در پیوند مغز استخوان ایران رتبه اول در منطقه را دارد و سالانه حدود ۱۲۰۰ پیوند مغز استخوان در كشور انجام می شود.
جان بابایی با اشاره به اینكه بحث پیوند بعنوان شاخصی برای میزان پیشرفت پزشكی در كشورمان به حساب می آید، اضافه كرد: در پیوند مغز استخوان ایران رتبه اول در منطقه را دارد و سالانه حدود ۱۲۰۰ پیوند مغز استخوان در كشور انجام می شود. در حوزه پیوند كبد هم اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در دنیا به همت دكتر ملك حسینی پیشتاز هستیم؛ به صورتی كه یك بیمارستان مادر كشور به تنهایی سالانه چند صد پیوند كبد انجام می دهد، همه اینها جای افتخار و امید دارد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
فوائد مصرف روزانه سه عدد خرما برای سلامت
شخصیت افراد را از روی " عكس پروفایل" می توان شناخت؟
روایت محسن هاشمی از نتیجه جلسه «انتقال پایتخت»
فعالیت سامانه ملی «فرزندخواندگی» از سال آینده + جزئیات
بطحائی خبر داد: پرداخت مطالبات حق التدریسی ها تا آخر سال1397/12/15
22:22:53
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , ثبت نام , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر