پیگیری مهر از یك حاشیه؛

حامد زمانی: یك عمر پلی بك خوانده ام!، دانشگاه آزاد: برخورد می نماییم

حامد زمانی: یك عمر پلی بك خوانده ام!، دانشگاه آزاد: برخورد می نماییم كنكور هنر: حامد زمانی چند روز سپس انتشار ویدئوی پرحاشیه اجرای پلی بكش در جشن چهل سالگی انقلاب در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با انتشار متنی مقابل منتقدانش موضع گرفت.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، طی روزهای گذشته ویدئوی كوتاهی از اجرای حامد زمانی در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در فضای مجازی منتشر گردید كه به نظر می رسید وی در این مراسم لب خوانی می كرده، به یك باره متن شعر از یادش رفته و صحنه را ترك كرده است.
انتشار این ویدئو سبب بروز حاشیه ها و انتقاداتی مقابل این خواننده شد. شائبه اجرای پلی بك حامد زمانی و انتقادات از او زمانی صورت جدی تری پیدا كرد كه هم زمان این شایعه به صورت فراگیر در فضای مجازی پخش گردید كه او برای این اجرا رقمی بالغ بر ۹ میلیون تومان پول دریافت كرده است! شایعه ای كه البته نه از جانب زمانی و نه از طرف برگزاركنندگان با هیچ واكنشی مواجه نشد.
واكنش مجازی سپس یك هفته سكوت
انتشار این ویدئو و انتقادات از آن طی روزهای گذشته با سكوت حامد زمانی و مسئولان برگزاری این مراسم همراه بود تا اینكه زمانی امروز و در صفحات رسمی خود در شبكه های اجتماعی با انتشار متنی نسبت به این حواشی واكنش نشان داد.
زمانی در بخش هایی از متن عجیب و پركنایه خود با تیتر «اعتراف میكنم پلی بك كردم!» نوشت: «اونجا كه «برانداز» و «جمهوری اسلامی» بهم میرسن؛ «بسیج» و «اپوزوسیون»؛ «بسیجی» و «منفعت طلبی»؛ اونجایی كه «دین» و «دروغ»؛ «شیعه» و «تهمت و بردن آبرو»؛ اونجا كه «خامی» و «ادعا» و «خطا» و «طلبكاری» و اون نقطه ای كه «مكتب» و «جو» و «دانشگاه» و «جهل » بهم میرسن؛ یكی اشتباهیه! و اون منم!»
وی سپس با ادبیاتی كنایی ادامه داده است: «️پلی بك یعنی اونجا كه كسی نمی سازه؛ بسازی! اونجا كه همه می سازن؛ نسازی! پلی بك یعنی چیزی بهت حمله كنه كه ازش دفاع كردی! ️یعنی به جرم آبرو خریدن؛ آبروتو ببرن! پلی بك یعنی بعد این همه سال، برای نخستین بار بری رو جلد روزنامه ها ولی به قصد تخریب! ️یعنی یه دنیا پشتت بازی دربیارن... ولی حوصله بازی نداشته باشی، و پشتت و بكنی به هرچی بازیه! پلی بك ️یعنی خودت برا خودت شعر بگی: «وبروم... دشمنا و داورها / پشت سر... دوستان و خنجرها/ یه طرف از غریبه می خوردم یه طرف... آه!... از برادرها!» یعنی متهم. پس اعتراف میكنم! «من یه عمره پلی بك كردم» و نه فقط دانشجوها! از همه معذرت میخوام!»
عجیب ترین بخش این واكنش مجازی اما این پی نوشت است كه در آن زمانی مدعی شده است: «۱-هیچوقت! نه گفته ام كه انقلابی و بسیجی ام نه باور داشتم كه هستم! و حالا به نبودنم مطمئن ترم! /۲- این القاب رو خودتون دادید! چیزیو كه خودتون دادید؛ طبیعتا خودتونم می گیرید! واسه همینه به هرچی كه دادن و گرفتنش دستِ شماست؛ همیشه می خندم!»
زمانی به ضمیمه این توضیحات مكتوب ویدوئی از بخش های دیگر اجرای خود در مراسم فوق را هم منتشر نموده است تا ثابت كند در این مراسم سه قطعه را اجرا كرده و از ابتدا مشكل فنی موجب بی نظمی در اجراهای او شده است تا احیانا به این جمع بندی برسد كه دلیل اجرای «پلی بك» قطعه خبرساز در فضای مجازی این ایرادات فنی بوده است. ایراداتی كه البته می شد خیلی زودتر از این ها و با ادبیاتی متفاوت از آنچه امروز در صفحات شخصی حامد زمانی انتشار یافته درباره آن توضیح داد و احیانا بابت آن عذرخواهی نمود.
اگر ثابت شود برخورد می كنیم
فارغ از موضع گیری حامد زمانی اما سوی دیگر این ماجرا نهاد دعوت كننده از این خواننده و شائبه پرداخت مبلغ ۹ میلیون تومانی به او برای این اجرای خبرساز است كه در ایام سپس انتشار ویدئو ترجیح داد نسبت به این حواشی سكوت كند.
حالا و سپس این واكنش از طرف حامد زمانی، بازهم محمد كهندل معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب بعنوان برگزاركننده این مراسم درباره اتفاقات اخیر در گفتگو با خبرنگار مهر فقط به ذكر این توضیح كوتاه بسنده كرد؛ «به طور حتم اگر برای ما مسجل شود كه اتفاقات مربوط به شائبه پلی بك خوانی آقای حامد زمانی در مجموعه های تابعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب انجام گرفته، بالقطع برخوردهای قانونی لازم صورت خواهد گرفت و تمامی وجهی كه بابت این مساله به ایشان پرداخت شده برگردانده خواهد شد. شما مطمئن باشید بنده و تمامی مدیران مربوطه تا نهایی شدن تكلیف، این اتفاق سوژه را پیگری می نماییم.»
بروز چنین اتفقاتی كه منجر به شائبه پلی بك خوانی بعضی از خواننده ها در اجراها، برنامه های نهادی و كنسرتهای عمومی می شود در شرایطی است كه چندی قبل هم شائبه پلی بك خوانی حمید هیراد دیگر خواننده موسیقی پاپ در یك كنسرت موسیقی كه با صرف هزینه های حدودا گران برای خرید بلیت توسط مخاطبان صورت گرفته بود، سبب بروز حاشیه های فراوانی برای این خواننده شد.

1397/12/08
15:40:22
5.0 / 5
4544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر