به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان،

دومین دور گفت و گوهای فرهنگی ایران و افغانستان برگزار می گردد

دومین دور گفت و گوهای فرهنگی ایران و افغانستان برگزار می گردد كنكور هنر: رئیس دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دومین دور گفت و گوهای فرهنگی ایران و افغانستان با عنوان همایش علمی بین المللی «تعاملات دانشگاهی و آموزش؛ محور توسعه پایدار ایران و افغانستان» یكم اسفند ماه سالجاری در این دانشگاه انجام می شود.


دكتر مریم خلیلی جهانتیغ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گفت: با عنایت به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی میان ایران و افغانستان، احداث و برقراری ارتباط مستمر و پایدار بین نخبگان علمی و دانشگاهی این 2 كشور بزرگ اسلامی و همسایه لازم است.
وی اضافه كرد: مسئولان و متولیان امور اجرایی كشورها باز به اهمیت آموزش عالی و نقش دانشگاه ها در سرعت بخشی به فرآیند توسعه پایدار پی برده اند و به جایگاه موثر دانشگاه از منظر علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعتقاد دارند.
خلیلی جهانتیغ افزود: در همین راستا دانشگاه سیستان و بلوچستان بنا دارد با همكاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه های افغانستان دومین دور گفت و گوهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان را با عنوان «تعاملات دانشگاهی و آموزش؛ محور توسعه پایدار ایران و افغانستان با حضور دانشگاهیان و متخصصان دو كشور برگزار كند.
رئیس دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه آغازین دور این گفت و گو در كابل برگزار شد، اشاره كرد: هدف از برگزاری این همایش علاوه بر احداث همگرایی و افزایش سطح تبادلات علمی و فرهنگی میان متخصصان دو كشور، یافتن راهكارهای مناسب جهت رسیدن به توسعه پایدار و از میان بردن موانع و چالش های موجود است.
وی با اشاره به اینكه در این همایش حداقل 15 تن از روسای دانشگاه های افغانستان به همراه تعدادی از اساتید دانشگاهی این كشور حضور دارند، اضافه كرد: این همایش در ایام یكم و دوم اسفند در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می گردد كه طبق برنامه ریزی انجام شده مقالات منتخب در پنل های تخصصی توسعه سیاسی، اقتصادی، بهداشتی و رفاهی نمایش و بررسی میگردد.
خلیلی جهانتیغ اشاره كرد: دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی، الزهرا(س)، یزد، فرودسی مشهد، بیرجند و گیلان در برگزاری این همایش با دانشگاه سیستان و بلوچستان همكاری دارند.
9908**3213


1397/10/30
13:50:39
5.0 / 5
4843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر