پنجشنبه ۲۷ دی

حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد به گرگان می رود

حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد به گرگان می رود كنكور هنر: نشست معرفی كتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد: تاریخ مختصر سرمایه داری نوشته یانیس واروفاكیس ۲۷ دی با حضور مترجم كتاب در گرگان برگزار می گردد.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، كتاب «حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد» با عنوان فرعی «تاریخ مختصر سرمایه داری» نوشته یانیس واروفاكیس اخیرا با ترجمه ای از فرهاد اكبرزاده با شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه، ۱۷۶ صفحه و بهای ۲۲ هزار تومان از طرف نشر بان روانه كتابفروشی ها شده است.
خانه كتاب شهر گرگان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ روز پنجشنبه ۲۷ دی نشست معرفی این كتاب را با حضور مترجم برگزار می نماید. در این نشست ابتدا كتاب توسط خسرو بنایی معرفی شده و در ادامه فرهاد اكبرزاده بحثی را درباره قدرت كتاب در عصر رسانه های جمعی آغاز می كند. اكبرزاده در این نشست همین طور درباره كتاب «حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد» و نویسنده آن با مخاطبان گرگانی خود به گفت وگو می نشیند.
واروفاكیس نویسنده كتاب «حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد» را با این جمله جذاب آغاز می كند كه «اقتصاد مهم تر از آن است كه به اقتصاددان ها سپرده شود.» و با همین رویكرد آغاز به تعریف برخی مفاهیم مطرح در اقتصاد، مثل، پول، نرخ بهره، مازاد و نظایر آن با استفاده از مثال های جذاب از سینما و ادبیات می كند. همین طور او به بانكداری و نظام اقتصادی نئولیبرالیسم به شدت می تازد و بی رحمانه آنها را نقد می كند. از آن جا كه وی در این كتاب برای بیان مباحث مدنظر خود و برای ساده سازی آنها بسیار به ادبیات و سینما ارجاع می دهد جذابیت آن به شكل قابل توجهی بیشتر شده و برای طیف ۱۵ سال به بالا در هر تحصیلات و شغلی باشند، قابل مطالعه است.
علاقه مندان گرگانی برای حضور در این نشست می توانند در روز و ساعت مقرر شده به آدرس گرگان خیابان ولیعصر (عج) بین عدالت ۸ و ۱۰، زیرزمین بانك سامان بازگشت كنند

1397/10/25
15:01:58
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: تحصیل , سینما , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر