80 درصد دانشجویان فنی پس از تحصیل جذب بازار كار می شوند

80 درصد دانشجویان فنی پس از تحصیل جذب بازار كار می شوند به گزارش كنكور هنر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: حدود 80 درصد از دانشجویان رشته های فنی و حرفه ای در كشور بعد از فارغ تحصیلی وارد بازار كار می شوند.


ابراهیم صالحی عمران روز دوشنبه در بازدید از آموزشكده های فنی و حرفه ای یاسوج به خبرنگار ایرنا تصریح كرد: دانشگاه فنی و حرفه ای یكی از بزرگ ترین دانشگاه های كشور با 173 دانشكده و آموزشكده و بیشتر از 200 هزار دانشجوی در حال تحصیل است.
وی خاطرنشان كرد: دانشگاه فنی و حرفه ای تنها دانشگاه كشور است كه مجوز توسعه رشته و فضای آموزشی را در اختیار دارد.
صالحی عمران افزود: این دانشگاه یك مرجع تقاضا محور و كارآفرین بوده و آموزش های مهارتی یكی از آموزش هایی است كه با صنعت، كشاورزی، خدمات و اشتغال و تولید رابطه تنگاتنگ دارد.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای كشور افزود: بیشتر از 900 نفر كادر آموزشی در مجموعه دانشكده های فنی و حرفه ای كشور فعالیت می نمایند و امسال كمیته ای جهت بررسی صلاحیت علمی استادان مشغول در این آموزشكده ها تشكیل شده است.
وی بیان كرد: برنامه های خوبی برای تجهیز كارگاه ها و رفاه دانشجویان این دانشگاه در سراسر كشور در دستور كار است.
صالحی عمران خاطرنشان كرد: الان بودجه این دانشگاه 850 میلیارد ریال است كه برای تحقق برنامه ها به 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی افزود: رایزنی برای تخصیص بودجه بیشتر به دانشگاه فنی و حرفه ای كشور در مجلس شورای اسلامی در حال انجام می باشد.
صالحی عمران فضای فیزیكی 2 دانشكده فنی و حرفه ای كهگیلویه و بویراحمد ویژه پسران و دختران را مناسب دانست و اظهار داشت: دانشكده های استان كمبود تجهیرات دارند كه با تخصیص منابع مالی، كارگاه های فنی و آزمایشگاهی و نیروی انسانی آن تجهیز و تامین می گردد.
رحیم امین زاده رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای كهگیلویه و بویراحمد هم با اشاره به اینكه امسال آموزشكده های فنی و حرفه ای دختران و پسران تجمیع و باعنوان دانشگاه فنی حرفه ای استان ارتقاء یافته است اظهار داشت: الان 2 هزار دانشجو در 13 رشته فنی درحال تحصیل هستند.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای كشور امروز از كارگاه ها، آزمایشگاه ها و سایت های كامپیوتری آموزشكده های فنی و حرفه ای پسران و دختران شهریاسوج بازدید كرد و در جریان امكانات و تجهیزات این مراكز علمی قرار گرفت.
7531/1662


1397/10/18
14:39:51
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر