خروجی دانشگاه فرهنگیان نسبت به نیاز آموزش و پرورش كم است

خروجی دانشگاه فرهنگیان نسبت به نیاز آموزش و پرورش كم است كنكور هنر: رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار داشت: خروجی دانشگاه فرهنگیان به نسبت نیاز آموزش و پرورش خراسان جنوبی خیلی كم است كه باید با پذیرش بیشتر دانشجو این نیاز را رفع نماییم.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا ایرج مهدی زاده عصر سه شنبه در نشست خبری اضافه كرد: امسال آموزش و پرورش استان حدود یكهزار و 71 نفر كمبود معلم داشت در حالیكه ورودی دانشجویان حدود 300 نفر بوده و كمبود معلم در استان احساس میگردد.
وی بیان كرد: دانشگاه فرهنگیان استان یكهزار و 600 فارغ التحصیل داشته است كه الزاما وارد آموزش و پرورش استان نمی شوند چون غیربومی هم هستند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی كمبود فضای آموزشی را جمله مشكلات این دانشگاه دانست و گفت: در استان 20 هكتار به نام دانشگاه فرهنگیان مقرر شد كه سه هكتار آن از طریق و شهرسازی تحویل گرفته شده و تلاش داریم آنرا در پروژه های ملی قرار دهیم.
وی تصریح كرد: خراسان جنوبی جزو 10 طرح پروژه های ملی تاسیس پردیس های خراسان در كشور است و امید است سال آینده در ردیف پروژه های ملی قرار گیرد.
مهدی زاده اظهار داشت: در این زمینه مكاتباتی با استاندار، نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشته ایم همین طور معاون عمرانی استاندار از دانشگاه فرهنگیان بازدید كرد و همه اینها را بسیج كرده ایم تا قول تاسیس پردیس را ستاندن نماییم.
وی اضافه كرد: طبق قانون برنامه ششم تاسیسات ممنوع می باشد اما جزو لزوم های ماست و نمی توانیم خیلی منتظر ستاندن مجوز باشیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار داشت: طی نشستی كه با رئیس بنیاد مستضعفان كشور داشتیم قول مساعد داده شد در صورتیكه پروژه آغاز شود بنیاد بركت و بنیاد علوی باز بتوانند به ما كمك كنند.
وی بیان كرد: هم اكنون مجوز چهار هزار متر مربع بنا را در طرح های عمرانی كل كشور برای توسعه ستاندن كرده ایم و در انتظار تخصیص اعتبار هستیم چون نگاه دانشگاه بر توسعه است.
مهدی زاده اضافه كرد: خراسان جنوبی جزو اولویت های دانشگاه فرهنگیان است و همیشه تاكید دارند فضایی در خور دانشجویان و استان داشته باشیم.
وی اظهار داشت: یكی از بزرگترین مشكلات دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی قدیمی و فرسوده بودن فضاهاست چون این دانشگاه شبانه روزی است و دانشجویان به یكسری امكانات از قبیل سالن ورزشی و تفریحی نیاز دارند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار داشت: سرانه فضای ورزشی و رفاهی برای دانشجویان ما كم است اما برای توسعه آن تلاش می نماییم و برای تجهیزات مشكلی نداریم و گاهی تجهیزات دپو شده است.
وی گفت: همه مسئولان باید پای كار بیایند چون نمی توانیم تنها به اتكای دانشگاه فرهنگیان برنامه های توسعه ای را پیش ببریم چونكه معلمی تربیت می نماییم تا فرزندان همین مسئولان را تعلیم و تربیت كنند.
مهدی زاده با اشاره به اینكه نیازمند نگاه ویژه مسئولان و خیران هستیم اظهار داشت: مجمع خیرین در استان راه اندازی شده كه انتظار داریم نظرشان را به دانشگاه فرهنگیان معطوف كنند چون اعتقاد داریم معلمی خوب است اما تربیت معلمان یك هنر برتر است كه اگر نسبت به آموزش معلمان قصور نماییم، كل جامعه را تحت تاثیر قرار خواهیم داد.
7557*3028


1397/10/05
14:32:33
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: تحصیل , دانشجو , دانشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر