65 هزار دانشجو در مراكز تربیت معلم مشغول تحصیل هستند

65 هزار دانشجو در مراكز تربیت معلم مشغول تحصیل هستند كنكور هنر: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: الان 65 هزار دانشجو معلم در مراكز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل و فراگیری علم و دانش هستند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، علی باقر طاهرنیا روز دوشنبه در آیین نكوداشت یكصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرهنگیان در شهركرد در جمع خبرنگاران اضافه كرد: 41 هزار دانشجو معلم مشغول تحصیل در این دانشگاه تحصیلات خودرا ادامه می دهند.
به گفته وی، این دانشجو معلمان در چارچوب دانشجویان مقاطع تحصیلی پیوسته و دانشجو معلمان مهارت آموز، ماده 28 هستند كه در 16 رشته آموزشی متناسب با نیاز آموزش و پرورش تحصیل می كنند.
طاهرنیا گفت: دانشگاه فرهنگیان كشور 98 شعبه در چارچوب پردیس و مراكز دانشگاه فرهنگیان فعال دارد.
وی، با اشاره به اینكه در چهارمحال وبختیاری 2 پردیس و یك مركز دانشگاه فرهنگیان فعال است، اضافه كرد: یكهزار دانشجو معلم در این مراكز مشغول تحصیل هستند كه به نسبت نیاز آموز ش و پرورش استان عدد بالای نیست.
به گفته وی، بر طبق آمار 14 هزار معلم در استان فعالیت تحصیلی دارند، كه سالانه یكهزار و 200 نفر بازنشسته می شوند و این امر می طلبد سالانه به همین تعداد فارغ التحصیل از دانشگاه فرهنگیان وجود داشته باشد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان كشور اظهار داشت: توسعه دانشگاه فرهنگیان در استان نیازمند توجه و حمایت مسئولان استانی و محلی و تامین فضای فیزیكی و نیروی انسانی و پشتیبانی محتوای باز حمایت دانشگاه فرهنگیان است.
طاهرنیا اضافه كرد: پارسال جذب دانشجو در مراكز و پردیس های دانشگاه فرهنگیان 3 برابر افزایش یافت كه پیش بینی میگردد این افزایش در سنوات آینده باز ادامه داشته باشد.
وی، با اشاره به اینكه نیروهای مشغول به تحصیل در این دانشگاه پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش نیست، اضافه كرد: وزارت آموزش و پرورش باز با برگزاری آزمون های استخدامی و بكارگیری نیروهای كه دوره مهارتی ماده 28 را طی كردند كمبود نیروی انسانی را رفع می كند.
به گفته وی، بر طبق آمار وزارت آموزش و پرورش تا سال 1404 دو سوم معلمان فعلی بازنشسته می شوند كه به همین تعداد نیروی جایگزین نیاز است.
وی بهترین راه جذب معلم در آموزش و پرورش را دانشگاه فرهنگیان عنوان نمود و اظهار داشت: برگزاری آزمون استخدامی راه موازی برای تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش است.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان به منظور شركت در آیین نكوداشت یكصدمین سال تاسیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری به شهركرد سفر كرد.
در این آیین از برخی از معلمان و فرهنگیان دانش آموخته این دانشگاه تقدیر گردید.
7360/2097


1397/10/03
18:37:21
5.0 / 5
4370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر