امشب از شبكه افق پخش می شود؛

روایت تهران تقاطع سئول از خودروسازی ایران

روایت تهران تقاطع سئول از خودروسازی ایران به گزارش كنكور هنر اولین قسمت مجموعه مستند تهران تقاطع سئول با مبحث صنعت خودرو در ایران و مقایسه آن با كره جنوبی، شنبه یكم دی ماه روی آنتن شبكه افق می رود.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، مجموعه «تهران تقاطع سئول» با مبحث صنعت خودرو در ایران و مقایسه آن با كره جنوبی می كوشد به این پرسش و مسایلی از این دست پاسخ دهد.
در اولین قسمت این برنامه كه امشب اول دی ماه پخش خواهد شد، بیان می گردد كه آغاز صنعت خودرو در كره جنوبی به مردادماه سال ۱۳۳۴ باز می گردد. در آن زمان بازرگانی كره ای به همراه ۲ برادرش با استفاده از موتوری جیب های كهنه آمریكایی یك اتومبیل ساختند.
بخش اول به گفتگو با مدیران و دست اندركاران صنعت خودرو در كره اختصاص دارد و سپس تاریخچه صنعت اتومبیل سازی در ایران مورد بررسی قرار می گیرد.
این آغاز راهی بود كه هر ۲ كشور در آن گام نهادند اما در ادامه هر یك مسیری جدا را در پیش گرفتند و به نتیجه ای كه امروز شاهد آن هستیم، رسیدند.
مجید عزیزی تهیه كنندگی و سیاوش سرمدی نویسندگی و كارگردانی مجموعه «تهران تقاطع سئول» را برعهده داشته اند كه اولین قسمت آن شنبه ۱ دی روی آنتن شبكه افق می رود.
این مستند شنبه تا دوشنبه ساعت ۱۹: ۴۰ و تكرار آن ساعت ۲۳ و همینطور ۱۵: ۳۰ روز پس از شبكه افق پخش می گردد.

1397/10/01
23:46:44
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر