پژوهش باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل گردد

پژوهش باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل گردد كنكور هنر: رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از پژوهش بعنوان كلید پویایی و پیشرفت كشور یاد كرد و اظهار داشت: برای تحقق كامل این امر، پژوهش باید به یك فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل گردد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، سیدابوالحسن نایینی روز یكشنبه در مراسم افتتاح هفته پژوهش كه به میزبانی دانشگاه پیام نور قزوین برگزار شد، اضافه كرد: پژوهش تفكری نیازمند نهادینه شدن است كه در صورت تحقق آن به صورت مسلم خیلی از مسایل و لطمه های كشور مرتفع خواهد شد.
وی در ادامه، پژوهش را كلید پویایی جامعه دانست و تصریح كرد: تا زمانی كه این اعتقاد در مسئولان احداث نشود، توسعه پایدار شكل نخواهد گرفت.
نایینی افزود: امروز تقاضا محوری تحقیق، سوق دادن پایان نامه های دانشجویی به سمت نیازهای كشور، تبدیل پژوهش به فرهنگ عمومی جامعه، پشتیبانی از نخبگان و پژوهشگران بعنوان مواردی لازم در چرخه تبدیل علم به صنعت هستند كه در این زمینه متاسفانه قدری ضعیف عمل شده است.
به گفته این مسئول دانشگاهی، چگونه می توان دانشجوی نخبه فعال داشت اما مسایل رفاهی و خوابگاهی و تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاهی او تامین نباشد؟
جانشین ستاد هفته پژوهش افزود: نام گذاری شعارهای هفته پژوهش تنها یك شعار و تلنگر به فعالان این عرصه است وگرنه پژوهش مربوط به یك هفته نیست بلكه باید در فرایندی مداوم اتفاق بیافتد.
نایینی اشاره كرد: البته پژوهش تنها محدود و معطوف به بخش صنعت نیست بلكه در سایر حوزه ها همچون كشاورزی و علوم انسانی می تواند مرتفع كننده خیلی از نیازها و لطمه ها باز باشد.
رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) درانتها اشاره كرد: طی سال های گذشته و با پیشرفت های علمی بزرگ و قابل توجه توسط دانشگاهیان نشان دادیم اگر به آنها اعتماد نماییم در امتداد رفع نیازهای منطقه و كشور گام های اساسی برداشته خواهد شد.
7388/8054


1397/09/25
14:24:57
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر