افتتاحیه جشنواره تئاتر مقاومت برگزار شد، نقالی مرشد میرزاعلی

افتتاحیه جشنواره تئاتر مقاومت برگزار شد، نقالی مرشد میرزاعلی كنكور هنر: آیین افتتاحیه جشنواره تئاتر مقاومت روز سه شنبه ۶ آذرماه در گلزار شهدا قطعه ۲۹ در مرقد امام خمینی (ره) برگزار گردید.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ستاد خبری جشنواره، آیین افتتاحیه جشنواره تئاتر «مقاومت» روز سه شنبه ۶ آذرماه در مرقد امام خمینی (ره) با حضور اصحاب رسانه، راه یافتگان به جشنواره، امیر نصیربیگی دبیر جشنواره، محمد حبیبی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محسن سلیمانی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، كوروش زارعی مدیر مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری، نصرالله قادری قائم مقام شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» و محسن دریا لعل مدیر عامل انتشارات روایت فتح برگزار گردید. این مراسم با پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قرآن كریم شروع شد.
امیر نصیربیگی دبیر جشنواره تئاتر «مقاومت» در ابتدای سخنانش با اشاره به شركت كنندگان در شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» اظهار داشت: از كسانی كه مشاركت كردند متشكرم. امیدوارم این جشنواره فرصتی برای ارائه تئاترهایی برای ترسیم خوب هشت سال دفاع مقدس در سراسر جهان باشد، این جشنواره فرصتی برای توجه به مصادیق انقلاب اسلامی است. دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» خاطرنشان كرد: امروز به اینجا آمده ایم تا عهد ببندیم بعنوان یك هنرمند مانند شهدا كه از خاك ایران دفاع كردند بعنوان سفیران فرهنگی از حوزه فرهنگ و هنر حفاظت و فضا را برای بالندگی و تكامل آماده نماییم. وی افزود: تئاتر مانند دیگر هنرها نیست بلكه رخ در رخ و چهره به چهره است، در این دوره همت كنید و اجراها را به بهترین نحو اجرا كنید. بعنوان دبیر جشنواره از هرگونه مشكل احتمالی پوزش می طلبم و از شما می خواهم همكاری كنید تا جشنواره با نفس های گرم شما برای آیندگان به یادگار بماند. در ادامه مراسم دقایقی گروه سنج و دمام جانان به سرپرستی احمد بیگی به اجرای برنامه پرداختند. سپس مرشد میرزا علی برای حاضران به نقالی پرداخت.
در انتها این بخش از مراسم، تمام حاضران به سمت مرقد امام خمینی (ره) برای ادای احترام به معمار بزرگ انقلاب راهی شدند. شانزدهمین جشنواره تئاتر «مقاومت» به دبیری امیر نصیربیگی و با همت بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۶ تا ۱۰ آذر ماه در تهران برگزار می گردد.

1397/09/06
19:29:21
5.0 / 5
4696
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر