امام جمعه كرج :

دانشجویان با ارتقاء سطح بصیرت خود برای تبلیغ اسلام تلاش كنند

دانشجویان با ارتقاء سطح بصیرت خود برای تبلیغ اسلام تلاش كنند كنكور هنر: كرج- نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه كرج اظهار داشت: دانشجویان باید با ارتقاء سطح بصیرت و تحلیل سیاسی و دینی خود برای تبلیغ معارف دینی و اسلامی كوشا باشند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی عصر پنجشنبه در نخستین گردهمایی نشست شورای عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر كشور به نمایندگی دانشگاه خوارزمی اضافه كرد: عقلانیت و انقلابی گری اگر تبیین نشود می تواند مانع از حركت در راه عالی انقلاب شود.
وی در ادامه عقلانیت حقیقی را، حركت در راه انقلابی گری دانست و افزود: انسان های انقلابی عقل گرا و عقل مدار هستند چراكه دین محور بوده و یكی از اركان دین عقل است.
آیت الله حسینی همدانی نفوذ در عصر حاضر را جدی خواند و افزود: در عربستان كتب فارسی با شمار بالا چاپ می كنند كه 85 درصد مطالب آن ایرادی با مبانی شیعی ندارد اما در 15 درصد آن موضوعات غلط و اشتباهی وجود دارد كه در مخاطب تأثیر می گذارد.
وی با اشاره به اینكه دشمن برای مقابله با نظام اسلامی طرح و برنامه ریزی دارد، اظهار داشت: دشمنان با برنامه ریزی منظم برای تمام عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی تلاش می كنند تا ایران اسلامی را تحت نفوذ و سلطه خود قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه كرد: یكی از این برنامه ریزی ها تحت فشار قرار دادن نیروهای انقلابی و ارزشی است تا زبان او را ببندد و از روشنگری دور نگه دارند.
آیت الله حسینی همدانی با تاكید بر انسجام بین نیروهای حزب الله و شبكه سازی، خطاب به دانشجویان اظهار داشت: باید با الگو قرار دادن جوانان دوران انقلاب اسلامی اتحاد و انسجام را در میان خودتان قوی و محكم بدارید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود زیارت عاشورا را از مهم ترین زیارت نامه ها و ادعیه ها خواند وافزود: زیارت عاشورا برنامه ریزی و طرح جامع شیعه تا زمان ظهور حضرت حجت است و باید با توجه ویژه ای آنرا موردمطالعه قرارداد.
امام جمعه كرج در ادامه اضافه كرد: بندبند زیارت عاشورا وظیفه یك شیعه پیرو خاندان و تربیت شده مكتب ائمه (ع) در زمان های مختلف و در با مواجهه مسائل گونان را شرح می دهد.
آیت الله حسینی همدانی بابیان اینكه این زیارت یك حدیث قدسی است، اظهار داشت: تعداد بسیار كمی از زیارت نامه ها و ادعیه ها تبیین كننده چشم انداز و مهندسی آینده تا قیامت و زمان ظهور است كه زیارت عاشورا یكی از مهم ترین آن هاست.
وی با اشاره به اینكه در زیارات عاشورا هیچگاه از دشمنان خارجی صحبت نشده است، عنوان كرد: در زیارت عاشورا از كفر، استكبار و دشمنان خارج از دین صحبت نشده است و به عوامل داخلی و عناصر واداده ی كج فهم پرداخته شده است.
نماینده رهبر انقلاب در استان البرز با تاكید بر اهمیت كار سیاسی و فرهنگی تصریح كرد: دشمن پس از انجام كار فرهنگی و سیاسی و تضعیف باورها و اعتقادات به عمل نظامی روی می آورد.
آیت الله حسینی همدانی ضمن اشاره به فعالیت های رسانه ای در عصر ائمه(ع ) اظهار داشت: فعالیت های رسانه ای سبب شد تا امیرالمؤمنین كه بعنوان جانشین پیامبر در غدیر خم معرفی شده بود خانه نشین شود.
8029/ 6155


1397/07/29
18:37:41
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر