معصومه ملایی در گفتگو با مهر:

بروز جنبه های روانی اكسپرسیونیسم، هنرمندانی كه به خود رجوع كردند

بروز جنبه های روانی اكسپرسیونیسم، هنرمندانی كه به خود رجوع كردند كنكور هنر: كیوریتور نمایشگاه گروهی خود در ادراكی دیگر اعتقاد دارد یكی از خصوصیت های جذاب برای مخاطب این نمایشگاه وضوح جنبه های روانی اكسپرسیونیسم است.معصومه ملایی كیوریتور نمایشگاه گروهی «خود در ادراكی دیگر» درباره این نمایشگاه كه تا ۳۱ مرداد در گالری سایه ادامه دارد به خبرنگار مهر اظهار داشت: آثار نقاشی، مجسمه و چیدمان هنرمندان در این نمایشگاه با مبحث خود و درون انسان ارتباط دارند و مقرر است صفحه ای باشند كه احساسات انسان را تصویر كرده باشند. همینطور سبك كارها الزاماً اكسپرسیونیستی نیستند، اما تمامی آنها بیان شخصی دارند.
وی اضافه كرد: من از هنرمندان حاضر در نمایشگاه درخواست كرده بودم تا بهترین بیان شخصی خویش را برای این نمایشگاه آماده كنند كه بنابراین برخی كارها، سلف پرتره و برخی دیگر كارهای انتزاعی و دفرمالیستی هستند.
ملایی اظهار داشت: هنرمندان، ارتباط خاص خود با جهان بیرون و درون را كه چه بسا چهره ای دیگر یا فضایی به كلی متفاوت را بازتاب درون خود است دیده اند ازاین رو آثار این نمایشگاه از خودنگاره هنرمند تا سایر موضوعاتی را كه مبین احساسات، موقعیت یا حقیقت درونی او است، در بر می گیرد.

وی در مورد خصوصیت آثار این نمایشگاه توضیح داد: وجه تمایز این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه هایی كه با مبحث سلف (خود) در ارتباط می باشد، این است كه می توانیم وسعتی از سبك های مختلف را با موضوعی یكسان و جستجوی «من» در كارها ببینیم. در این نمایشگاه با استفاده از آثاری كه با «خود» هنرمند پیوندی عمیق دارند، با نیروی اثرگذار احساسات و افكار او و در نتیجه با بغض ها، گریه ها، خنده ها، حسرت ها، فریادها و نجواهای انسانی آشنا می شویم.
كیوریتور نمایشگاه «خود در ادراكی دیگر» در مورد آثار و تعداد هنرمندان این نمایشگاه بیان كرد: ۱۵ اثر نقاشی، ۵ اثر مجسمه و ۲ اثر چیدمان با تكنیك های مختلف از ۲۲ هنرمند در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.
ملایی در انتها اظهار داشت: شاید یكی از خصوصیت هایی كه مخاطب را برای تماشای این نمایشگاه جذب نماید، عیان كردن و وضوح جنبه های روانی اكسپرسیونیسم باشد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، در نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و چیدمان «خود در ادراكی دیگر» آثاری از علیرضا آدم بكان، ثمیلا امیرابراهیمی، بهروز امیری راد، پونه اوشیدری، پیمان بانی شركا، ساغر پزشكیان، شیده تامی، مهرداد جعفری، سلمان خوشرو، علی شایسته، اوژن شیراوژن، مینا غازیانی، روشنك قزلباش، مهسا كریمی، مسعود كشمیری، علی گنجوی، بهمن محمدی، كوشا موسوی، علی نجاتی، هانی نجم، هایده نقی زاده و گیلدا هاشم زاده به نمایش درآمده است.
نمایشگاه گروهی «خود در ادراكی دیگر» تا ۳۱ مرداد در گالری سایه برپا است. گالری سایه در آدرس خیابان كریمخان، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم پلاك ۲۱ قرار دارد.

1397/05/23
13:24:40
5.0 / 5
4998
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر