ارتقای مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه یك لزوم است

ارتقای مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه یك لزوم است كنكور هنر: زاهدان - رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با عنایت به نقش مهم دانشگاه در تولید امنیت پایدار، اشتغال و بهبود شاخص های كمی و كیفی منطقه، مردم این شهرستان خواهان ارتقای این مجتمع به دانشگاه هستند.


محمدرضا ریگی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: تولید دانشگاهها و مجتمع آموزش عالی در این شهرستان بر روی امنیت پایدار منطقه تاثیر به سزایی داشته است.
وی اضافه كرد: امیدواریم با تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه بعنوان یكی از خواسته های اصلی مردم این شهرستان شاهد افزایش امنیت و ارتقای شاخص های توسعه در منطقه باشیم.
به گفته رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در طول یك سال قبل تلاش ها و پیگیری های زیادی برای ارتقای این مجتمع به دانشگاه انجام شده كه امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.
ریگی با اشاره به مشكلات عمرانی خاطرنشان كرد: امسال رشد اعتباری در هزینه های جاری داشته ایم اما در اعتبارات عمرانی با مشكلاتی مواجه هستیم كه امیدواریم هرچه زودتر تامین اعتبار لازم صورت گیرد.
وی بیان كرد: دغدغه اصلی مجتمع آموزش عالی سراوان در كنار جذب دانشجو و جذب هیات علمی، تبدیل شدن به دانشگاه است.
رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان اظهار داشت: اضافه شدن رشته های متناسب با ظرفیت های منطقه می تواند رشد و توسعه این شهرستان و كاهش بیكاری را به همراه داشته باشد.
وی تصریح كرد: تلاش داریم مجوز 14 رشته متناسب با نیاز منطقه را در زمینه های فنی و مهندسی، علوم انسانی و علوم پایه برای مجتمع آموزش عالی سراوان دریافت نماییم.
ریگی اضافه كرد: وجود داروهای گیاهی در منطقه و تاسیس شركت های دانش بنیان باعث تولید اشتغال در سراوان می گردد.
به گفته وی حصاركشی ضلع شرقی و جنوبی سایت جدید مجتمع آموزش عالی سراوان انجام و برای حصاركشی ضلع شمالی آن هم اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی تصریح كرد: در اولین مرحله در بخش امور عمرانی و زیر بنایی در اطراف ساختمان های موجود در این سایت حدود 50 هكتار كار محوطه سازی انجام شده و در تلاش هستیم تا بتوانیم در مهر سال آینده بخشی از ساختمان مجتمع را به سایت جدید منتقل نماییم.
رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان بیان كرد: هم اكنون این مجتمع دارای چهار دانشكده، 19 رشته كارشناسی و 2 رشته كارشناسی ارشد با حدود 2 هزار و 500 دانشجو است كه بیش از 60درصد آنان بومی هستند.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا دانشگاههای پیام نور، آزاد اسلامی و علمی كاربردی و مجتمع آموزش عالی در شهرستان سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان فعالیت آموزشی دارند.
مجتمع آموزش عالی سراوان سال 1384 در قالب دانشكده كشاورزی فعالیت آموزشی و پژوهشی خویش را آغاز كرد و هم اكنون دارای چهار دانشكده، 19 رشته كارشناسی و 2 رشته كارشناسی ارشد است.
7336**3042


1397/05/21
13:51:13
5.0 / 5
4789
تگهای خبر: دانشجو , دانشكده , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر