انگیزه و تحرك مدیران در كنار تخصیص اعتبار لازمه توسعه است

انگیزه و تحرك مدیران در كنار تخصیص اعتبار لازمه توسعه است كنكور هنر: اهواز - مدیر امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه انگیزه و تحرك مدیران در كنار تخصیص اعتبار، لازمه توسعه است اظهار داشت: اگر مدیران در زمینه تعریف پروژه ها اهتمام داشته باشند سازمان برنامه و بودجه با وجود محدودیت ها با آنها همكاری می كند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا غلامرضا گرایی نژاد روز شنبه در نشست كارگروه آموزش عالی خوزستان در دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: باآنكه منكر زحمات مدیران پیشین نیستم اما گروه فعلی آموزش عالی در خوزستان تلاش مجدانه ای برای ارتقای آموزش عالی خوزستان دارند.
وی سفر 2 روزه معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه به همراه مدیران این سازمان را به خوزستان، ناشی از اهمیت این استان بیان كرد و اظهار داشت: هدف از این سفر آشنایی با ظرفیت ها و چالش های خوزستان برای پیگیری بهتر بود.
مدیر امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه افزود: این سفر تنها برای بازدید از پروژه ها نیست و در سازمان برنامه و بودجه در مورد آنها تصمیم گیری می گردد. در 2 هفته آینده هم با حضور استاندار خوزستان مجدد جلسه ای برای پیگیری آنها تشكیل می گردد.
گرایی نژاد با اشاره به اینكه تلاش می نماییم كه از ساز و كارهای مختلف اعتباراتی برای تكمیل پروژه های نیمه تمام خوزستان در نظر گرفته شود اضافه كرد: باید اعتباراتی در سطح ملی و استانی غیر از مصوبات ابلاغ گردیده در بودجه 97، برای برخی پروژه های مهم تعیین شود.
وی درمورد تعداد دانشجویان كشور هم بیان كرد: جمعیت دانشجویان كشور در سال 94 - 93 حدود چهار میلیون و 800 هزار نفر بود، اما در سال بعد از آن این تعداد به چهار میلیون و 350 هزار نفر و در سال 96- 95 این تعداد به چهار میلیون و 73 هزار نفر رسید به این مفهوم كه تعداد دانشجویان كشور زودتر از تصور كاهش پیدا كرد.
گرایی نژاد اظهار داشت: خوزستان دارای 219 هزار دانشجو است كه 5.3 درصد از كل دانشجویان كشور را شامل می گردد. 37 هزار نفر از این دانشجویان در مراكز آموزش مجانی و بقیه در مراكز شهریه پرداز تحصیل می كنند.
وی با اشاره به اینكه حدود 17 درصد دانشجویان خوزستان در مراكز آموزش مجانی تحصیل می كنند افزود: وزرات علوم باید بررسی كند كه در كدام مناطق مراكز آموزش عالی مجانی و در كدام مناطق مراكز غیر دولتی توسعه یابد.
وی در پاسخ به انتقاد یكی از روسای دانشگاه شهید چمران در خصوص سطح بندی دانشگاه ها و اجحاف در حق مراكز آموزش عالی خوزستان اظهار داشت: سطح بندی دانشگاه ها در حوزه وزارت علوم است اما در سازمان برنامه و بودجه برپایه سطح بندی به دانشگاه ها بوجه اختصاص نمی یابد بلكه شاخص های دیگری مدنظر است.
گرایی نژاد درمورد اعتبار بیشتر به دانشگاه های پیام نور هم بیان كرد: طبق اساسنامه هزینه های این دانشگاه باید با استفاده از پرداخت شهریه تامین می شد اما به علت كاهش دانشجو در سال های اخیر، حدود 40 درصد هزینه های آن توسط دولت پرداخت می گردد از این رو برای تعریف پروژه های جدید در این دانشگاه باید طرح های قوی ارائه شود تا بتوان به این حوزه بودجه اختصاص داد.
بنابراین گزارش، معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه به همراه پنج رییس و سه مشاور خود در سفر 2 روزه به خوزستان ضمن بازدید از پروژه های نیمه تمام در این استان، در نشست شورای آموزش و پرورش، كارگروه سلامت و رفاه اجتماعی، نشست شورای تامین و شورای برنامه ریزی در خوزستان شركت خواهد نمود.
9887/ 6037


1397/05/01
13:43:31
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: تحصیل , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر