وزیر علوم:

مشكل ارز دانشجویی رفع شد

مشكل ارز دانشجویی رفع شد كنكور هنر: كرمان - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: برای دانشجویانی كه با استفاده از صرافی ها و بدون رجوع به سازمان امور دانشجویی ارز دریافت می كردند، تصمیم های جدیدی برای تامین ارز آنان گرفته شده است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، منصور غلامی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: با همكاری بانك مركزی تلاش شده مشخصات دانشجویانی كه از قبل در سازمان امور دانشجویی بورسیه یا ارز بگیر و هزینه شخصی پرونده داشتند به بانك مركزی ارائه شده تا مانند روال قبل در سامانه ثبت نام و به بانك معرفی شوند.
وی تصریح كرد: هیچ تغییری در این روند اتفاق نیفتاده است غیر از اینكه توقف چند روزه جبران می گردد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشجویانی كه با استفاده از صرافی ها و بدون رجوع به سازمان امور دانشجویی ارز دریافت می كردند مذاكراتی شده تا این روش را ساماندهی نماییم و تصمیم گیری آن نهایی شده و در آینده نزدیك اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به همایش توسعه روابط علمی ایران و افغانستان اضافه كرد: این همایش در جهت توسعه ارتباطات علمی و آموزشی بین 2 كشور برگزار شده است.
غلامی اظهار نمود: مقدمات این همایش در كارگروه هایی در وزارتخانه از قبل پیش بینی شده بود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه كرد: هدف این همایش در حوزه آموزش همكاری برای ارتقای سطح دانش و مهارت علمی و فناوری استادان جوان دانشگاه های افغانستان و در حوزه پژوهش همكاری های تحقیقاتی بین دانشگاه های دو كشور است.
وی با اشاره به محورهای این همایش اضافه كرد: انجام طرح های پژوهشی مشترك بین المللی، مبادله استاد و دانشجو، انتشارات مشترك برگزاری كنفرانس ها و نشست های علمی مشترك، تاسیس رشته های مشترك، برگزاری دوره های مشترك تحصیلات تكمیلی، انتقال دانش فنی و یافته های پژوهشی، میزبانی فرصت مطالعاتی استادان و دانشجویان تحصیلات تكمیلی همچون محورهای این همایش است.
غلامی خاطرنشان كرد: به منظور همكاری دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه ای و جامع علمی كاربردی برای آموزش های مهارتی مذاكراتی انجام شده و امیدواریم بر مبنای برنامه هایی كه بین گروه های كاری تدوین و نهایی می گردد و به نظر مسئولان 2 كشور می رسد این مهم در نخستین فرصت اجرایی شود.
وی اضافه كرد: همسایگی و سابقه حضور اتباع كشور افغانستان می تواند زمینه ساز عملی برای حضور دانشجویان افاغنه در دانشگاه های استان كرمان باشد.
همایش یكروزه توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار كرمان و جمعی از مسئولان محلی در رفسنجان برگزار گردید.
3029/ 5054


1397/02/04
16:10:15
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو , دانشگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر