دانشكده فنی شهید باهنر شیراز در اندیشه جذب دانشجویان خارجی

دانشكده فنی شهید باهنر شیراز در اندیشه جذب دانشجویان خارجی كنكور هنر: شیراز- رئیس دانشكده فنی شهید باهنر شیراز اظهار داشت: این مركز آموزش عالی به دنبال تقویت دیپلماسی علمی و جذب دانشجویان خارجی همچون كشورهای فارسی زبان است.


محمد مهدی علویان مهر روز چهارشنبه در حاشیه بازدید هیات نمایندگان آژانس همكاری های بین المللی كره جنوبی از دانشكده فنی شهید باهنر شیراز افزوئد: تقویت ارتباطات علمی این دانشكده با كشورهایی همچون افغانستان و تاجیكستان و همینطور منطقه كردستان عراق را در دستور كار داریم.
وی اظهار نمود: هم اینك تلاش داریم دانشجویان خارجی را جذب نماییم تا در این دانشكده دوره های مهارتی را بگذارنند.
رئیس دانشكده فنی شهید باهنر شیراز اظهار نمود: هم اینك حدود چهار هزار دانشجو در 30 رشته تحصیلی در حوزه برق، مكانیك، عمران و فناوری اطلاعات و در دو مقطع كاردانی و كارشناسی در دانشكده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز مشغول به تحصیل هستند.
وی اظهار نمود: بیشتر فارغ التحصیلان این دانشكده چون آموزش های مهارتی را كسب كرده اند پس از تحصیل جذب بازار كار و یا خود به كارآفرین تبدیل می شوند بخصوص دانش آموختگان رشته مكانیك خودرو كه بیشتر آنها در بازارهای كار داخل استان فارس و یا استان های دیگر مشغول كار خواهند شد.
وی بر این نكته هم تصریح كرد كه اگر بتوانیم تجهیزات كارگاهی این دانشكده را بروز نماییم فارغ التحصیلان این مركز آموزشی كارآمدتر تربیت خواهند شد.
نمایندگان آژانس همكاری های بین المللی كشور كره جنوبی روز چهارشنبه با هدف بررسی امكان سرمایه گذاری در دانشكده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز از این مركز آموزش عالی بازدید نمودند.
این هیات چهارنفره پیش از این از دانشكده های فنی شهرهای تهران و اصفهان بازدید كرده و مقرر است آژانس همكاری های بین المللی كره جنوبی بعد از دریافت گزارش این هیات، نسبت به سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری در زمینه تجهیز یكی از این دانشكده ها اقدام نماید. دانشگاه فنی و حرفه ای كشور هم اعلام نموده است كه یك میلیون دلار هم این دانشگاه افزون بر اعتبار اهدایی كره جنوبی در این راستا تخصیص می دهد.
9873/2027
خبرنگار: محمد امین افشارپور ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی


1396/11/27
17:04:55
5.0 / 5
4524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر