سفیر كره جنوبی در ایران:

روابط اقتصادی ایران و كره با پشتوانه علمی توسعه می یابد

روابط اقتصادی ایران و كره با پشتوانه علمی توسعه می یابد كنكور هنر: اصفهان- سفیر كره جنوبی در ایران اظهار داشت: روابط اقتصادی ایران و كره با پشتوانه علمی و همكاری دانشگاه های دو كشور توسعه می یابد و تقویت می گردد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، كیم سئونگ هو روز یكشنبه در اولین نشست كارگروه همكاری های علمی و بین المللی ایران و كره جنوبی كه در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اضافه كرد: ایران و كره جنوبی روابط خوبی با یكدیگر دارند اما این روابط باید از بعد اقتصادی و علمی افزایش یابد.
وی با اشاره به اینكه كره در زمینه خودروسازی و ماشین آلات كشور پیشرفته ای است، اظهار نمود: دانشگاه های كره جنوبی هم موقعیت برجسته ای در دنیا دارند و همه این موارد زمینه های مناسبی برای توسعه و تقویت روابط بین ایران و كره است.
وی با اشاره به اینكه دانشجویان كره ای تمایل به ارتباط علمی با ایران دارند، خاطرنشان كرد: تبادل دانشجو زمینه مناسبی برای توسعه روابط علمی است و دو كشور تلاش دارند از این طریق روابط بیشتری داشته باشند.
سفیر كره اظهار داشت: دانشگاه اصفهان مرجع و رابط علمی دانشگاه های ایران با كره جنوبی است و ما از این مورد و برگزاری چنین نشست هایی استقبال می نماییم.
وی با اشاره به اینكه تقویت روابط علمی دو كشور یكی از اهداف برگزاری این نشست است، اضافه كرد: این مورد برای ما بسیار پرارزش است زیرا به تسهیل روابط كمك می نماید.
سئونگ هو با اشاره به اینكه ایران و بویژه دانشگاه اصفهان برنامه های خوبی برای توسعه روابط با كره جنوبی دارد، اظهار نمود: دانشگاه های كره جنوبی بسیار مستقل هستند و اینگونه نیست كه دولت آنها را برای ارتباط با دانشگاه های دنیا پشتیبانی یا تقویت كند بلكه خودشان به طور مستقل عمل می كنند.
سفیر كره تصریح كرد: این كه یك دانشگاه جامع در ایران این نشست را با حمایت دولت برگزار می نماید برای ما پرارزش است.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه های كره ای به طور مستقل با دانشگاه های ایران رابطه برقرار می كنند، افزود: سفارت كره جنوبی این ارتباط بویژه در زمینه تبادل استاد و دانشجو و صدور روادید را حمایت و تسهیل می كند.
وی همینطور با تاكید بر اینكه این روابط به دانشگاه های ایران بستگی دارد، تصریح كرد: در وهله نخست لازم است كه برنامه ها به طور دقیق مشخص و به ما اطلاع داده شود.
سئونگ هو با اشاره به اینكه این اولین گام در تقویت روابط است، ادامه داد: سفارت كره همواره این مسیر و برنامه را حمایت می كند.
رئیس دانشگاه اصفهان هم در این نشست با اشاره به اینكه یكی از سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بویژه در برنامه ششم توسعه، گسترش فعالیت های بین المللی است، اظهار داشت: یكی از طرح های بزرگ وزارت علوم در این زمینه رساندن پنج دانشگاه و پنج مركز پژوهشی به ترازهای بین المللی است.
هوشنگ طالبی اضافه كرد: افزایش دانشجویان خارجی، فعالیت های مشترك پژوهشی با دانشگاه ها و مراكز علمی خارجی و افزایش مبادله استاد و دانشجو همچون برنامه های وزارت علوم در این جهت است.
وی با تاكید بر اینكه فعالیت های علمی و پژوهشی، مرزهای سیاسی و جغرافیایی را نمی شناسد، اظهار نمود: روابط علمی یكی از طریق هایی است كه جهانیان بتوانند با وجود نقطه نظرات متفاوت سیاسی و اجتماعی با یكدیگر همكاری داشته باشند.
طالبی با اشاره به تشكیل اتاق های مطالعاتی در تعدادی از دانشگاه های ایران برای همكاری های علمی بین المللی، خاطرنشان كرد: كره جنوبی یكی از كشورهای هدف دولت جمهوری اسلامی و وزارت علوم برای توسعه روابط علمی است و دانشگاه اصفهان بعنوان دانشگاه معین در این زمینه انتخاب شده است.
وی با اشاره به اینكه كره جنوبی در 30 سال قبل اقتصاد خویش را با سرعت بالایی توسعه داده است، اضافه كرد: این كشور از زیرساخت های علمی و فنی قوی برخوردارست و دانشگاه های آن با صنعت و جامعه ارتباط بسیار خوبی دارند.
رئیس دانشگاه اصفهان اضافه كرد: مجامع علمی و پژوهشی ایران می توانند از تجربه های كره در این زمینه استفاده كنند.
طالبی همینطور با اشاره به اینكه دانشگاه های ایران و كره از سال های گذشته با یكدیگر روابط علمی و پژوهشی داشتند، بعضی از آنها را همكاری در شبكه جاده ابریشم، تفاهم نامه های مشترك همكاری، برگزاری دوره های مشترك آموزشی و پذیرش دانشجو و رابطه با واحدهای اقتصادی و تحقیق و توسعه عنوان نمود.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، در این جلسه نمایندگان دانشگاه های عضو كارگروه هماهنگی و پیگیری همكاری های علمی بین المللی با كره جنوبی حضور داشتند و تعدادی از آنها به عرضه گزارش عملكرد فعالیت ها و برنامه های خود پرداختند.
دانشگاه های عضو این كارگروه شامل اصفهان، هنر اصفهان، صنعتی امیركبیر، جامع علمی كاربردی، تهران، صنعتی شریف، اراك، زنجان، بیرجند، شهركرد، تربیت مدرس و آیت الله حائری میبد و همینطور پژوهشگاه فضایی ایران هستند.
درپی سفر وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه در پاییز سال قبل به كره جنوبی، دو كشور موافقت كردند كه همكاری های خویش را در حوزه آموزش عالی توسعه داده و زمینه های گسترش آن را بیش از پیش فراهم سازند.
بدین ترتیب وزارت علوم دانشگاه اصفهان را بعنوان مسئول كارگروه ملی هماهنگی و پیگیری همكاری های بین المللی با كشور كره جنوبی برگزید.
پیش از این همایش روز آموزش عالی كره جنوبی با هدف توسعه همكاری های علمی با این كشور هم آبان سال گذشته در دانشگاه اصفهان برگزار گردید.
دانشگاه اصفهان با حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هیات علمی یكی از دانشگاه های برتر كشور است.
كره جنوبی با حدود 50 میلیون تن جمعیت حدود 500 دانشگاه دارد كه تعدادی از آنها در جمع 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی - انتشار دهنده: عمادی


1396/11/15
15:04:01
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: پژوهش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر