رئیس مركز ارزشیابی و تضمین كیفیت وزارت آموزش و پرورش عنوان كرد

جزییات تغییرات آزمون های نهایی پایه دوازدهم

جزییات تغییرات آزمون های نهایی پایه دوازدهم کنکور هنر: خوزستان رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش وپرورش از تصحیح پاسخ برگ های آزمون های نهایی امسال بصورت الکترونیک و ثبت نمره و اعلام نتیجه بصورت سامانه ای آگاهی داد.محسن زارعی در همایش هم اندیشی روسای حوزه های اجرائی امتحانات نهایی خردادماه ۱۴۰۲ خوزستان که امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) در ناحیه ۴ اهواز برگزار شد، اظهار داشت: محتوا و چارچوب کار برگزاری آزمون های نهایی امسال مانند سابق است. والدین و دانش آموزان عزیز این اطمینان خاطر را داشته باشند که همه عوامل آموزش وپرورش و فراتر از آن همه دستگاهها مشارکت دارند تا با تمام توان، آزمون را در کمال سلامت و امنیت برگزار کنند و از حقوق همه دانش آموزان دفاع کنند.

به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: تفاوتی که انجام شده این است که امسال سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۴۰ درصدی است؛ از این مقدار ۲۶ درصد مربوط به دروس عمومی و ۱۴ درصد مربوط به دروس تخصصی است و این سهم در آزمون سراسری دیده می شود اما چارچوب کار طبق آزمون نهایی است.

وی با اشاره به دیگر تغییرات اعمال شده در برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم اظهار داشت: پاسخ برگ ها دیگر بصورت دستی تصحیح نمی شود و تصحیح بصورت الکترونیک است و ثبت نمره و اعلام نتیجه نیز بصورت سامانه ای است که این هم برای برقراری عدالت آموزشی و صیانت از حقوق دانش آموزان دیده شده است.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش وپرورش خطاب به دانش آموزان و شرکت کنندگان در آزمون های نهایی، عنوان کرد: مبنای طراحی سوال برمبنای کتاب درسی است و از خارج از کتاب طراحی سوال صورت نمی گیرد و چارچوب آزمون، کتاب است بدین سبب حتما کتاب درسی را مبنای مطالعه قرار دهند.

وی افزود: شروع پروسه آزمون ۷ بامداد است و درخواست کرده ایم که دانش آموزان نیم ساعت قبل از آزمون در عرصه امتحانی حضور داشته باشند حتما این را رعایت نمایند برای اینکه پروسه شروع آزمون طول می کشد و باید در زمان مقرر حضور داشته باشند.

زارعی اشاره کرد: همراه داشتن کارت شناسایی برای داوطلبان آزاد الزامی است.

وی اظهار داشت: در زمان پاسخگویی فقط سوالات را در پاسخ برگ ها جواب دهند؛ پاسخ برگ ها شخصی سازی شده است و اگر با اسم و مشخصات مغایرت داشت، حتما به مراقبان آزمون اعلام کنند. پشت برگه پاسخ ندهند و اگر نیاز به برگه اضافه داشتند به مراقب اعلام کنند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: سفارش می شود با خودکار مشکی پررنگ پاسخ دهند برای اینکه در زمان اسکن بهتر دیده می شود. تصحیح نیز برمبنای چارچوب و اصول تعریف شده است.

وی در آخر درباب روند رسیدگی به اعتراضات معلمان درباب طرح رتبه بندی تصریح کرد: مرحله رسیدگی به اعتراضات جزو پروسه بوده و در حال انجام می باشد و کار پیش می رود.

منبع:

1402/02/29
15:21:57
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر