رابرت ردفورد: صدای زنان باید شنیده شود

رابرت ردفورد: صدای زنان باید شنیده شود كنكور هنر: بازیگر، كارگردان و موسس جشنواره فیلم ساندنس در نشستی مطبوعاتی با پشتیبانی از شنیده شدن صدای زنان در صنعت سینما، این امر را نقطه اوجی برای این صنعت خواند.به گزارش كنكور هنر به نقل از آسوشیتدپرس، رابرت ردفورد كه برای معرفی برنامه های فستیوال فیلم ساندنس ۲۰۱۸ روز گذشته (پنجشنبه) در پارك سیتی حضور یافته بود با حمایت و تجلیل از جنبش #Me too و هم برنامه حمایتی «وقت تمام است» گفت این كار به هالیوود هم در بدنه اصلی و هم در جهان فیلم مستقل كمك می نماید تا با نابرابری جنسیتی و آزار جنسی مقابله كند.
وی اظهار داشت: این به شكلی یك نقطه اوج است كه می تواند خیلی چیزها را عوض كند و به زنان صدایی قوی تر ببخشد. آنها پیشتر این امكان را نداشتند. كنترل شدید توسط مردان سلطه جو حاكم بود و حالا فكر می كنم كارهای بیشتری در پیش باشد. فكر می كنم نقش زنان می تواند گام برداشتن به جلو باشد و انتقال تجربیات آنها واقعا شگفت انگیز است و فكر می كنم نقش مردان باید شنیدن باشد و اجازه بدهند صدای زنان شنیده شود و به این حرف ها فكر كنند.
دور جدید جشنواره فیلم ساندنس از ۲۸ ژانویه شروع می گردد و در برنامه روز گذشته سوال هایی درباره زنان و این كه در معرض چه خطرهایی هستند، حمله به مطبوعات تحت عنوان «اخبار جعلی» و مبحث هاروی واینستین از نقاط تمركز بود.
ردفورد درباره نقش واینستین گفت فكر می كند باید به او بعنوان یك لحظه در زمان نگاه كرد كه همه داریم از او عبور می نماییم و مربوط به گذشته می گردد. وی این پاسخ را به سوالی داد كه به نقش حمایتی واینستین از فستیوال شده بود و ردفورد افزود كه با وجود نقش حمایتی واینستین و خرید فیلم های مستقل در جشنواره، او همیشه با هدف جشنواره جلو می رفت و «هدف ما» تعیین كننده مسیری بود كه بر هنر و پشتیبانی از هنرمندان جوان تكیه داشت.
در این نشست كری پوتنام مدیر اجرایی انستیتو ساندنس هم تصریح كرد كه این جشنواره همیشه از زنان حمایت كرده و ۳۲ درصد فیلم های امسال هم ساخته كارگردان های زن و ۳۲ درصد ساخته كارگردان های رنگین پوست است.
ردفورد در پاسخ به حمله به مطبوعات در فضای امروز آمریكا اظهار داشت: اول از همه بگویم كه حامی مطبوعات هستم... روزنامه نگاری همه هدف ما برای رسیدن به حقیقت است و فكر می كنم دست یافتن به حقیقت در فضای فعلی از همیشه سخت تر و سخت تر است و مبحث های مختلف و متنوعی توسط منابع مختلفی گفته می شوند و در این میان اخبار جعلی هم وجود دارد كه اهداف روزنامه نگاری را تهدید می كند. وی اضافه كرد: وظیفه ما بعنوان یك جشنواره پشتیبانی از روزنامه نگاری است كه واقعا سخت كار می كند تا به حقیقت دست پیدا كند. او تصریح كرد: در چنین شرایطی فیلم های مستند، می توانند از هر زمان دیگری پراهمیت تر باشند.
ردفورد به اتفاق پوتنام و جان كوپر مدیر جشنواره فیلم ساندنس در این نشست شركت كرده بود.

1396/10/29
19:12:36
5.0 / 5
4575
تگهای خبر: جشنواره , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر