ارج نامه ای برای پروین

ارج نامه ای برای پروین کنکور هنر: «ارج نامه پروین اعتصامی» همزمان با برگزاری همایش پروین اعتصامی رونمایی می شود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، جواد وندنوروز، ریس شورای سیاستگذاری همایش پروین اعتصامی با بیان این خبر اظهار داشت: «ارج نامه پروین اعتصامی» توسط دبیرخانه همایش بین المللی پروین اعتصامی تهیه شده و در مجموعه ارج نامه هایی که این مرکز در رابطه با بزرگان و مفاخر آذربایجان و ایران منتشر می کند، به چاپ رسیده است. انتشارات استاد شهریار وابسته به بنیاد استاد شهریار این کتاب را که به زندگی و آثار پروین اعتصامی می پردازد، چاپ کرده است.
رییس بنیاد استاد شهریار در رابطه با این کتاب اظهار داشت: ارج نامه به زندگی، آثار و کتاب شناسی پروین اعتصامی می پردازد. همینطور در این کتاب آثار او به شیوه تحقیقی و توصیفی بررسی شده اند. در این ارج نامه آثار پروین اعتصامی توسط منابع موجود تحلیل شده اند. همینطور ۲۲ مقاله از استادان و پژوهشگرانی که در رابطه با آثار پروین اعتصامی نوشته اند در این کتاب گنجانده شده است. ایرانزاده، تاج بخش، کوششو میرجلال الدین کزازی، همچون افرادی هستند که مقاله های آنها در این «ارج نامه» انتشار یافته است.
بنا بر اعلام، همایش بین المللی پروین اعتصامی مهر ماه سال آینده (۱۴۰۲) با همکاری بنیاد فرهنگی مقبره الشعرا استاد شهریار و دانشگاه علامه طباطبایی در تهران برگزار می گردد.
پروین اعتصامی ۲۵ اسفندماه ۱۲۸۵ به دنیا آمد و با زبان شعر و ادبیات، مسائل و مشکلات جامعه خویش را بیان می کرد. پروین متفاوت از زنان عصر خود بود، وی در شعرهایش زن و مرد را بدون تفاوت می دانست و معتقد بود یک زن می تواند همانند مرد، دارای نبوغ فکری و حد اعلای هوش و فرهنگ انسانی باشد. شعرهای پروین حقایق، نابرابری ها و مشکلات اجتماعی عصر خویش را بیان می کند. ۱۵ فروردین سالروز درگذشت پروین اعتصامی است.
منبع:

1401/12/26
23:26:08
5.0 / 5
138
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , كتاب , مقاله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر