روایتی از انگلیسی ها در بوشهر

روایتی از انگلیسی ها در بوشهر به گزارش کنکور هنر، «انگلیسی ها در بوشهر» نوشته ایرج صغیری منتشر گردید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، این مجموعه داستان در ۱۸۸ صفحه با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۱۰۰ هزار تومان در انتشارات نریمان راهی بازار کتاب شده است.
ایرج صغیری در رابطه با این کتاب چنین آورده است: انگلیسی ها سالهای سال در بوشهر کنسولگری مهم و پرکاری داشتند و از راه آن در این منطقه اعمال سیاست می کردند که اتفاقاتی تاریخی را باعث شدند. مردم بوشهر در رابطه با آنها باورهای عجیب و جالبی داشتند که گاها به افسانه نزدیک می شود. در این کتاب دیدگاه های فرهنگ عامیانه بوشهری ها به انگلیسی ها هم گردآوری شده است.
«انگلیسی ها در بوشهر» برگرفته از خاطرات بیشتر از صد پیرمرد و پیرزن بوشهری در رابطه با حضور انگلیسی ها در بوشهر است که برگزیده این خاطرات را در این کتاب آماده چاپ کرده ام. این مجموعه داستان گویای قضاوت مردم بوشهر در رابطه با انگلیسی ها است که در بیش تر این داستان ها ظلم و جنایت اجنبی ها توصیف شده اند. مردم بوشهر نگاه کینه توزانه ای به انگلیسی ها داشتند و مردم شیوه زندگیِ آنها را در رابطه با افسانه و جادو می دانستند.
در معرفی ناشر از این کتاب هم آمده است: شانزده قصه و روایت این کتاب را میتوان «مجموعه داستان» دانست و درعین حال میتوان پژوهشی تاریخی خواند. این کتاب از چند جهت حائز اهمیت می باشد و میتوان آنرا در دسته کتاب های سیاسی، ادبی، تاریخی قرار داد. مرز خیال و حقیقت علاوه بر داستان ها، همان گونه که ایرج صغیری نویسنده کتاب هم اشاره می کند، در روایتِ راویان هم قابل تشخیص نیست و نمی توان میان افسانه و حقیقت در این روایات تمیز قائل شد.1401/12/25
13:22:40
5.0 / 5
173
تگهای خبر: پژوهش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر